,,SAVAITĖ BE PATYČIŲ“

Admin/ 14 liepos, 2022/ NAUJIENOS

Įstaigoje liepos mėnesio pradžia prasidėjo savaitę laiko trukusiu renginiu „Savaitė be patyčių“. Patyčios – blogas elgesys, kai žmonės žemina, skaudina vieni kitus. Tai sunki tema, tačiau kalbėti reikia. Kiekvieną dieną Įstaigos bendruomenės nariai susirinko ir diskutavo konkrečia dienos tema apie patyčias. Buvo 4 temos/klausimai: „Kas yra patyčios?“, „Kur galima susidurti su patyčiomis?“, „Kodėl žmonės tyčiojasi?“, „Kaip sumažinti patyčias?“. Pokalbių metu paslaugų gavėjai atviravo, papasakojo asmeniškai patirtas ar matytas situacijas, kai kurie buvo labai drąsus ir patys prisipažino, kad kartais pasityčioja iš kitų. Buvo išgirsta daug naujų bei netikėtų minčių, kurios užrašytos ant stendo.

Įpusėjus „ Savaitei be patyčių“, Įstaigos bendruomenę aplankė Šiaulių policijos bendruomenės pareigūnai, kurie priminė ir tuo pačiu įtvirtino žinias, kas yra patyčios, blogas elgesys bei kokios to pasekmės. Gavę dovanų visi prižadėjo gražiai elgtis, saugiai eiti per perėjas bei pastebėjus netinkamą elgesį – pranešti. Viena iš efektyvių priemonių suprasti, kad patyčios nėra gražus elgesys, buvo trumpo filmo „Drugelių cirkas“ žiūrėjimas. Paslaugų gavėjai vaizdžiai pamatė, ką patiria žmonės, kai iš jų tyčiojamasi, o  filmo aptarimo metu pripažino, kad iš šono nesmagu žiūrėti į tokį negražų žmonių elgesį, gėda, dėl kitų.

„Savaitė be patyčių“ – produktyvus bei naudingas renginys, tai tik žingsnis mokytis sustoti ir pakeisti savo elgesį, išvengiant kitų skaudinimo ir erzinimo.