SVEIKATOS STIPRINIMO VEIKLOS PROJEKTO ,,SVEIKATOS GŪSIS“ ĮGYVENDINIMO METU

Admin/ 29 gegužės, 2019/ NAUJIENOS

Mažas fizinis aktyvumas, netaisyklinga laikysena, nesidomėjimas vaistažolėmis kaip prevencinėmis sveikatos stiprinimo priemonėmis – tai plačiai paplitusios problemos. Balandžio-gegužės mėnesiais Įstaiga įgyvendino projektą „Sveikatos gūsis“, finansuojamą Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos, kurio metu buvo siekiama spręsti anksčiau išvardintas problemas. Projekto įgyvendinimo metu buvo organizuojamos šios sveikatos stiprinimo veiklos:

*Netaisyklingos laikysenos gerinimas. Gegužės 6-22 d. Kurtuvėnuose buvo organizuojami hipoterapijos užsiėmimai su Šiaulių universiteto Socialinės gerovės ir negalės studijų fakulteto Sveikatos studijų katedros lektore kineziterapeute Jurgita Rutkiene. Proto ir kompleksinę negalią turintys asmenys, Įstaigos darbuotojai sužinojo kaip žirgai išsako savo emocijas, bendrauja, turėjo galimybę jį paglostyti, pašukuoti, pajodinėti. Iš viso įvyko 5 hipoterapijos užsiėmimai. Jodinėjimas ant žirgo vieniems Įstaigos lankytojams sukėlė daug teigiamų emocijų, o kitiems padėjo įgyvendinti slaptą svajonę.

*Fizinio aktyvumo skatinimas. Tik atšilus orams, Įstaigos lankytojai pradėjo aktyviai sportuoti ant lauko treniruoklių. Tai skatino daryti ir darbuotojus, savo tėvus/globėjus bei bendruomenės narius. Gegužės 22 d. Kurtuvėnuose pasitelkus šiaurietiško ėjimo instruktorę Jurgą Mikelionienę, projekte dalyvaujantys asmenys mokėsi kaip taisyklingai vaikščioti ir kvėpuoti naudojant specialias lazdas. Šios abi, sveikatą stiprinančios veiklos, leido atsipalaiduoti, pasimėgauti aplinka, asmenys tapo žvalesni, pagerėjo nuotaika.

*Informacijos apie užkrečiamųjų ligų profilaktiką, naudojant vaistažoles, sklaida. Gegužės 22 d. vyko edukacinis užsiėmimas „Natūralių pievų augalai“ Kurtuvėnų regioniniame parke. Įstaigos lankytojai, darbuotojai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su lauko žolėmis, turinčiomis gydomųjų savybių, susipažino su turtingu Lietuvos augalų pasauliu, pajuto jų poveikį kūnui, sielai, pasigėrėjo gamtos kvapais. Šiuo užsiėmimu buvo siekiama suteikti kuo daugiau informacijos apie vaistažoles, lauko augalus, siekiant apsisaugoti nuo užkrečiamųjų ligų.

Įstaigos lankytojai ir darbuotojai – sveikos aplinkos kūrimo iniciatoriai ir organizatoriai – viso projekto metu stengėsi puoselėti ne tik savo sveikatą, bet ir skatino tai daryti savo aplinkinius. Projekto metu buvo ugdomos ne tik dalykinės (supratimas, kas yra sveika mityba, fizinė sveikata, kaip tinkamai ją rūpintis ir puoselėti), bet ir bendrosios – asmeninė, iniciatyvumo bei kūrybingumo, komunikavimo, socialumo, pažinimo,  mokėjimo mokytis – kompetencijos.