NAUJIENŲ ARCHYVAS

Admin/ 30 gruodžio, 2013/ NAUJIENOS

2018 m. 

*******************

******************

YPATINGU LAIKOTARPIU – YPATINGI SVEČIAI

Adventinis laikotarpis skirtas pabendrauti su artimais žmonėmis, su visais susitaikyti, susikaupti, skleisti ramybę ir gerumą.  Šiuo ypatingu metu, Įstaigoje svečiavosi ir pradžiugino savo buvimu aerobikos, jogos, šiaurietiškojo ėjimo instruktorė Jurga Mikelionienė ir Senjorų klubo narės. Kiekvienas susitikimas buvo pilnas prisiminimų, gražių palinkėjimų vienas kitam, ramybės ir jaukumo. Dėkojame ištikimoms bičiulėms už nuoširdžius apsilankymus ir džiaugsmo suteiktas akimirkas visiems Įstaigos lankytojams.

*********************

JAUNIMO PROJEKTŲ KONFERENCIJA ,,NĖR KĄ VEIKT!“

Gruodžio 13 d. Šiaulių rajono jaunimas rinkosi į Atvirą Šiaulių rajono jaunimo centrą, kuriame vyko tradicinė Jaunimo projektų konferencija  „Nėr ką veikt!“. Visų susirinkusių tikslas – įrodyti, kad 2018 metais buvo veiklūs ir aktyvūs. Šioje konferencijoje dalyvavo ir Įstaigos atstovai, kurie pristatė tęstinį projektą ,,Neįgaliųjų jausmų spalvos-2″.  Už puikias idėjas ir įgyvendintas veiklas, Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nariai Įstaigai įteikė padėkos raštą. Didžiuojamės savo pasiektais rezultatais. Renkame idėjas naujiems projektams ir tikimės, kad kitais metais pavyks būti geriausiais.

 ********************

ADVENTO KAMPELIS

Kasmet likus kiek mažiau negu mėnesiui iki Kalėdų prasideda Adventas – ramybės ir susikaupimo laikotarpis, krikščionybėje žymintis laiką, kuomet tikintieji laukia Jėzaus gimimo metinių ir ruošiasi joms. Įstaigos lankytojai šį laikotarpį atpažįsta pamatę Advento užduočių kampelį, kuriame kiekviena diena atneša vis naujas ir kaskart įdomesnes užduotis. Tokiu būdu Įstaigoje skatinamas draugiškumas, gerumas ir bendrystę šiuo ypatingu laikotarpiu.

********************

SOCIALINĖ AKCIJA „AŠ IR TU, – TAI MES!!!“ KURŠĖNUOSE

Trečius metus iš eilės Tarptautinės žmonių su negalia dienos proga Šiaulių apskrities cerebrinio paralyžiaus asociacija (ŠCPA) kartu su aktyviais visuomenininkais tarptautinės žmonių su negalia dienos proga, organizuoja socialinę akciją „Aš ir Tu, – tai MES!!!“, kurios pagrindinis tikslas – mažinti atskirtį tarp negalios paliestų bei nepaliestų žmonių, didinti bendruomeniškumą, inkliuziją, vienybę Lietuvoje bei Europoje. VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ prisijungdami prie šios gražios, atkurtos Lietuvos šimtmečiui skirtos socialinės akcijos, 2018 m. gruodžio 3 d. pakvietė žmones, kurie neabejingi socialinės atskirties mažinimui tarp neįgaliųjų ir negalios neturinčių, rinktis Lauryno Ivinskio aikštėje.

Nepabūgę žiemiško besikeičiančio oro, akcijoje „Aš ir Tu, – tai MES!!!“ dalyvavo apie 100 žmonių iš įvairių mokyklų, įstaigų ir klubų: Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Šiaulių rajonos Viltis“, Šiaulių rajono LIONS klubo, Valstybinės Šiaulių kolegijos, Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos, Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro, Kuršėnų kūrybos namų, Kuršėnų Senjorų klubo ir Raudėnų kultūros namų. Visiems susirinkusiems VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ direktorė Virginija Norvaišienė perskaitė Lietuvos Lietuvos Respublikos prezidento Valdo Adamkaus, kuris nuo šių metų tapo akcijos globėju, sveikinimo žodį. Gražių žodžių apie neįgaliųjų ir negalios neturinčių žmonių bendrystės svarbą ir reikalingumą tarė Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė ir Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas  Algis Mačiulis. Akcijos Kuršėnuose ambasadoriais tapę Šiaulių rajono LIONS klubo nariai pasidžiaugė jau keletą metų besitęsiančia draugyste su neįgaliaisiais ir draugiška bendruomene. Kuršėnų miesto seniūnas Vytautas Gedmontas prisiminė atskirties mažinimo tarp negalios paliestų ir nepaliestų žmonių projektus, kurie vienija ir skatina bendruomeniškumą. Sušalti neleido Raudėnų kultūros namų liaudiškos muzikos kapelos „Jaunimėlis“ kolektyvas (vadovas Algis Aušbikavičius), kuris skatino pajudėti ir kartu padainuoti. Akcijos pabaigoje buvo sukurtas didelis „gyvas“ ženklas „Neįgalusis“, simbolizuojantis draugystę tarp neįgaliųjų ir negalios neturinčių žmonių.

Akcija „Aš ir Tu, – tai MES!!!“ paskatino dar kartą pažvelgti į šalia esančius žmones ir priimti juos tokius, kokie jie yra. Kaip teigė akcijos globėjas Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus: „Neįgalieji bičiuliai – tai neatsiejama mūsų dalis. Mūsų Lietuvos, mūsų visuomenės, mūsų pačių dalis. Todėl abejingumu ir ignoravimu skriausdami neįgaliuosius, skriaudžiame save – savo dvasią, savo žmogiškumą, savo valstybę“. Linkime, kad po truputi išnyktų „sienos“ tarp negalios turinčių ir jų neturinčių žmonių, nebeliktų patyčių, nevilties, baimės būti nesuprastam, atskirtam nuo visuomenės.

Socialinės akcijos Kuršėnuose organizatoriai: Viešoji įstaiga „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ ir Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šiaulių rajono Viltis“

*******************

MENINĖS VEIKLOS RENGINYS MES ESAME”

Lapkričio 27 d. viešosios įstaigos „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ bendruomenė kartu su bičiuliais iš sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Šiaulių rajono Viltis“, Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos ir Kuršėnų Senjorų klubo dalyvavo Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos ,,Viltis“ ir bendrijos „Klaipėdos Viltis“ Klaipėdos savivaldybės kultūros centre Žvejų rūmuose organizuotame meninės veiklos renginyje ,,Aš esu“. Kasmet, nuo 2010 m., šis renginys rengiamas siekiant paminėti dvi ypatingas dienas – Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną ir Tarptautinę žmogaus teisių dieną. Žiūrovai turėjo galimybę pamatyti įvairiausių muzikos, šokio, teatro, improvizacijos pasirodymų. Prieš ir renginio metu vyko įvairių neįgaliųjų dirbinių paroda/pardavimas, kuriame savo su meile kurtus rankdarbius parodė ir VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ lankytojai. Daugiausia susidomėjimo susilaukė iš karoliukų suverti angeliukai, medeliai ir įvairūs modelino dirbiniai.

Viso renginio metu buvo jaučiamas palaikymas ir tolerancija asmeniui, turinčiam negalią. Džiaugiamės, kad Dienos centro lankytojai turi ištikimus draugus/savanorius, vykusius į renginį, kuris dar labiau suartino negalią turinčius ir neturinčius žmones. Juk kiekvienas iš mūsų turi teisę turėti draugų, būti mylimu ir gerbiamu.

*******************

SOCIALINĖ AKCIJA „AŠ IR TU – TAI MES!!!“ 2018

Trečius metus iš eilės Tarptautinės žmonių su negalia dienos proga Šiaulių apskrities cerebrinio paralyžiaus asociacija (ŠCPA) kartu su aktyviais visuomenininkais tarptautinės žmonių su negalia dienos proga, organizuoja socialinę akciją „Aš ir Tu – tai MES!!!“, kurios pagrindinis tikslas – mažinti atskirtį tarp negalios paliestų bei nepaliestų žmonių, didinti bendruomeniškumą, inkliuziją, vienybę Lietuvoje bei Europoje. Pavadinime minimais žodžiais norima pasakyti, kad „Aš” – neįgalieji ir jų artimieji, „Tu” – asmenys, neturintys negalios arba artimo sąlyčio su ja ir „Mes” – lygiateisiai bendros visuomenės piliečiai, galintys ir turintys turėti teisę nesijausti kitokiu nei kiti. VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ prisijungdami prie šios gražios socialinės akcijos, 2018 m. gruodžio 3 d. 15 val. Kuršėnų Lauryno Ivinskio aikštėje kviečia visus, kurie neabejingi socialinės atskirties mažinimui tarp neįgaliųjų ir negalios neturinčių, kartu sukurti „gyvą“ simbolį „Neįgalusis“. Juk bendrystė suteikia abipusio džiaugsmo ir didžiulį troškimą tobulėti.

SOCIALINĖS AKCIJOS SVARBA. Asmenys, turintys negalią, nuolat turi kovoti dėl savo teisių, neteisybės, tolerancijos stokos jų ir artimųjų/globėjų atžvilgiu. Jie nori būti pilnaverčiais visuomenės nariais, bet negali jais tapti, nes švietimo sistema, darbo rinka, tampa neįveikiama kliūtimi. Vos ne kiekvieną dieną tenka susidurti su žmonių (sveikųjų) neigiamu požiūriu į negalios „apdovanotus“ asmenis. Ar neįgalieji ir jų artimieji/globėjai ne žmonės? Jie taip pat nori mokytis, dirbti, kurti šeimas, tobulėti – tiesiog GYVENTI, o ne EGZISTUOTI. Nei vienas neįgalus nepasirinko būti neįgaliu. Nei vienas neįgalusis nėra kaltas dėl savo negalios. Šia akcija siekiama, kad pasaulyje išnyktų „sienos“ tarp negalios turinčių ir jų neturinčių žmonių, nebeliktų patyčių, nevilties, baimės būti nesuprastam, atskirtam nuo visuomenės, kad artimiesiems auginantiems ypatingus žmones neplyštų iš skausmo širdis, kai mato, kaip jų brangūs žmonės kenčia. Visa širdimi norisi, kad šie žmonės nesigėdytų savęs, savo negalios, nekiltų klausimų: kodėl aš esu neįgalus​? Kodėl aš esu kitoks nei kiti ir manęs nepriima? Būtina, kad šie ypatingi žmonės neužsidarytų lyg kokie nusikaltėliai, nes negalia nėra nusikaltimas.

AKCIJOS ORGANIZATORIAI:

 • Idėjos iniciatoriai – Šiaulių apskrities cerebrinio paralyžiaus asociacija (Šiauliai).
 • Socialinės akcijos  iniciatoriai Kuršėnuose – viešoji įstaiga „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ ir sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šiaulių rajono Viltis“.
 • Rėmėjas ir globėjas – Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras.
 • Ambasadoriai – Šiaulių rajono LIONS klubo nariai.
 • Dalyviai – Šiaulių rajono bendruomenės nariai.

********************

PRAKTINIS SEMINARAS APIE UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ PROFILAKTIKĄ

 Pastaraisiais metais Lietuvos gyventojų sergamumas užkrečiamosiomis ligomis auga ir kasmet sudaro apie penktadalį visų užregistruotų susirgimų. Yra įvairiausių priemonių, apsaugančių nuo užkrečiamųjų ligų, tačiau jų naudojimas nėra plačiai paplitęs. Prasidėjus gripo sezonui, retas kuris naudoja dezinfekcines priemones (antiseptikus) tam, kad apsaugotų ne tik save, bet ir kitus. Siekiant, kad VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ lankytojai ir darbuotojai kuo daugiau sužinotų apie peršalimo, kitų užkrečiamųjų ligų profilaktiką, lapkričio 9 d. vyko praktinis seminaras. Tai viena iš įgyvendinamo projekto „Sveikatos spindesys“ veiklų, kurias finansuoja Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialioji programa.

Praktinio užsiėmimo metu, biologė Airina Šulskienė projekto dalyviams suteikė šviečiamosios informacijos apie peršalimo ir kitų užkrečiamųjų ligų profilaktiką, pasitelkiant gamtoje augančius augalus. Buvo atnaujintos žinios apie ekologiškų žolelių, eterinių aliejų naudojimo galimybes. Vėliau pasigaminti antiseptiniai balzamai lūpoms bei antibakteriniai oro gaivikliai. Praktiniame seminare dalyvavę asmenys džiaugėsi, kad ne tik sužinojo kaip išvengti agresyviai puolančių bakterijų ir virusų, bet ir praktiškai išmoko pasigaminti nesudėtingų dezinfekcinių priemonių.

********************

NACIONALINĖS DAUNO SINDROMO DIENOS PAMINĖJIMAS

Spalio 19 dieną, minint nacionalinę Dauno sindromo dieną, Įstaigos lankytojai svečiavosi Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje. Renginyje skambėjo ,,Spalvų muzikos“ orkestro iš Šiaulių miesto savivaldybės globos namų  atliekama muzika, kuri atskleidžia asmenų, turinčių negalią muzikinius gabumus ir talentus. Po renginio apžiūrėta Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio ,,Goda“ lankytojų piešinių paroda ,,Pieštuko magija“.

********************

KVIEČIAME APŽIŪRĖTI PARODĄ!!!

********************

APSILANKYMAS ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ETNINĖS KULTŪROS IR TRADICINIŲ AMATŲ CENTRE

Spalio 5 d. Įstaigos lankytojai aplankė Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centrą.  Ten susitiko su Kuršėnų puodžių karaliumi A. Tamašausku, kuris išsamiau papasakojo apie keramikos užsiėmimus bei parodė savo nuostabaus grožio dirbinius. Vėliau buvo apžiūrėta dailės ir technologijų mokytojų kūrybos darbų paroda „Nešu šviesą su savimi“, kuri visus sužavėjo originalumu ir žaismingumu.

Akimirkas iš apsilankymo Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centre galite pamatyti paspaudę ant šios nuorodos: https://www.facebook.com/dienoscentras.kursenai/videos/2253822478233315/

********************

SENJORŲ DIENOS PAMINĖJIMAS

Kiekvienas žmogaus gyvenimo tarpsnis – savaip žavus, suteikiantis naujų spalvų, patirčių ir atradimų. Spalio 1-ąją dieną visame pasaulyje minima pagyvenusių žmonių (senjorų) diena. Šios gražios dienos proga, Įstaigos lankytojai ir darbuotojai aplankė „Senjorų klubo“ narias, su kuriomis jau keletą metų sieja tamprūs, draugiški ryšiai. Įstaigos lankytojai senjorėms negailėjo gražių žodžių ir padovanojo savo rankomis kurtus varpelius, kurie primintų juos siejančią draugystę. Senjorės atsidėkodamos paskaitė keletą gražių eilėraščių ir dainų apie rudenį.

********************

JOMARKAS KURŠĖNUOSE

Paskutinį rugsėjo šeštadienį Kuršėnuose šurmuliavo Jomarkas – VII – oji rudens gėrybių mugė. Gražus oras pritraukė nemažą būrį žmonių. Šventės metu buvo galima nusipirkti šviežių maisto produktų, sodinukų, įsigyti įvairių amatininkų darbų. Šventėje buvo galima pamatyti VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ lankytojų darbelius, pagamintus iš molio (lėkštės, žvakidės), tekstilės (įvairių dydžių maišeliai, knygų skirtukai, apyrankės, padėkliukai, atšvaitai, angeliukai ir t.t.), popieriaus (atvirutės, skirtukai, pintos dėžutės) ir t.t. Didžiausio susidomėjimo sulaukė rankų darbo medeliai ir pakabukai iš modelino.

********************

VIKTORINA ,,IŠMINTIES KRAITELĖ“

Rugsėjo 28 d. Įstaigos lankytojai  ir darbuotojai „svečių teisėmis“ dalyvavo  viktorinoje „Išminties kraitelė“, kuri vyko Jurdaičių socialinės globos namuose.  Organizatoriai tikrino komandų žinias ir išmintį apie gamtą, muziką, sportą, Lietuvą bei gebėjimus įspėti lietuvių liaudies mįsles.  Po atkaklios kovos paaiškėjo viktorinos nugalėtojai.  Jais tapo Linkuvos socialinės globos namų komanda, kuriems atiteko pereinamasis viktorinos prizas – skulptūra „Išminties pelėda“.  Įstaigos lankytojai taip pat neliko be dovanų, už aktyvų atsakinėjimą į klausimus publikai, parsivežė net 3 molines pelėdas. Pasitreniravę, įgavę daug žinių, pažadas – kitais metais grįžti kaip dalyviai – bus įgyvendintas!

   ********************

SUSITIKIMAS SU POPIEŽIUMI

Rugsėjo 23 d. keletas Įstaigos darbuotojų, lankytojų ir jų tėvelių dalyvavo Popiežiaus aukojamose šv. Mišiose, Kaune, kuriose buvo susirinkę daugiau nei 100 000 žmonių. Dėkojame Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos dorinio ugdymo (etikos) mokytojai Vitai Pleskūnienei už pakvietimą ir galimybę sudalyvauti šiame neeiliniame susitikime.

********************

DĖKINGUMO DIENA

Rugsėjo 21 d. vyko dėkingumo diena, kurią Įstaigos lankytojai aktyviai paminėjo nuvykę į  pušyną Kuršėnuose. Visi turėjo įgyvendinti keletą užduočių. Pirmiausia pririnkti kankorėžių ir iš jų sudėlioti frazę: ,,Dėkingumo diena“. Vėliau laukė aktyvesnė užduotis – aitvaro leidimas, pareikalavusi fizinių pastangų, bet tuo pačiu suteikusi daug teigiamų emocijų. Pasak Įstaigos lankytojų Broniaus, Manto ir Kastyčio aitvarai padėjo ,,paleisti mintis, žodį AČIŪ ir perduoti visam pasauliui, žmonėms, kad visiems reikia elgtis draugiškai ir išmokti dėkoti“. 

********************

DALYVAVIMAS PARODOJE ,,YPATINGAS GROŽIS“

Rugsėjo 14 d. Įstaigos lankytojai buvo nuvykę į Šiaulių rajono kultūros centrą apžiūrėti tarptautinio socialinio projekto fotografijų parodos ,,Ypatingas grožis“, kurios pagrindinis tikslas – atskleisti neįgaliojo žmogaus bei juos auginančių, globojančių artimųjų, globėjų neretai slepiamą grožį, emocijas. Įstaigos lankytojai buvo sužavėti šia paroda, nes kiekviena nuotrauka ypatingai, jautriai, subtiliai perteikia įvairaus amžiaus ir negalias turinčių žmonių vidinį pasaulį.

********************

EDUKACINĖ PROGRAMA ,,PIEMENŲ PRAMANAI“

Pirmomis rugsėjo dienomis Įstaigos lankytojai dalyvavo edukacinėje programoje ,,Piemenų pramanai“ Kurtuvėnuose. Šiame užsiėmime Įstaigos lankytojai patyrė smagų buvimą gamtoje: mokėsi susikurti laužą, susipažino su tradiciniais muzikiniais instrumentais, pabandė išpūsti kerdžiaus ragą, išsikepė žarijose tikro ,,piemenų kugelio“, bei galėjo įvertinti savo jėgas sumaniuose piemenų žaidimuose.

 

 

 

********************

ĮSTAIGOS 7-ERIŲ METŲ VEIKLOS PAMINĖJIMAS

 

   

********************

PROJEKTAS „SVEIKATOS SPINDESYS

Sveika gyvensena – tai kasdienis gyvenimo būdas, kuris stiprina ir tobulina organizmo rezervines galimybes, padeda žmogui išlikti sveikam, išsaugoti ar net gerinti savo sveikatą. Fizinis aktyvumas ir gebėjimas natūraliomis priemonėmis apsisaugoti nuo puolančių ligų – būtini sveikos gyvensenos veiksniai! VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ lankytojai, jų tėveliai ir darbuotojai sveikos gyvensenos idėjas puoselėja įgyvendindami Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos finansuoją projektą „Sveikatos spindesys“.

Saulėta rugpjūčio 29-oji diena Įstaigos lankytojams ir darbuotojams buvo įsimintina, nes Kurtuvėnų regioniniame parke vyko du užsiėmimai, skatinantys rūpintis savo sveikata – tai šiaurietiškas ėjimas ir edukacinis užsiėmimas „Natūralių pievų augalai“. Šiaurietišką ėjimą vedė Įstaigos lankytojams puikiai pažįstama trenerė Jurga Mikelionienė. Buvo prisimintos taisyklingo vaikščiojimo ir kvėpavimo taisyklės naudojant specialias lazdas, atlikti tempimo pratimai. Jei pradžioje užsiėmimo kai kurie lankytojai buvo apsnūdę, tai jo pabaigoje girdėjosi juokas ir veidus puošė šypsenos.

Kol viena grupė aktyviai leido laiką šiaurietiškame ėjime, kiti dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Natūralių pievų augalai“, kuriame buvo suteikta galimybė iš arčiau susipažinti su lauko žolėmis, turinčiomis gydomųjų savybių. Įstaigos lankytojai ne tik susipažino su turtingu Lietuvos augalų pasauliu, bet ir pajuto jų poveikį kūnui, sielai, sužinojo kokia svarbi yra biologinė įvairovė ir natūralių pievų vertė.

Tikėtina, kad šių užsiėmimų metu įgytos žinios bus naudingos puoselėjant ir stiprinant didžiausią žmogaus turtą – sveikatą. Linkime ir Jums „užsikrėsti“ noru stiprinti savo sveikatą įvairiausiais būdais ir būti aktyviais, gyvenimą mylinčiais žmonėmis!

 

 ********************

RUDENS MUGĖ KURŠĖNUOSE

Rugpjūčio 22 d. Įstaigą lankantys jaunuoliai aplankė Kuršėnų Lauryno Ivinskio aikštėje vykusią tautodailės, amatų ir įvairių gaminių mugę.  Kiekvienas surado tai, kad jį sudomino: merginos apžiūrinėjo papuošalus, vaikinai – įvairius dirbinius iš odos, molio. Bendru sutarimu, jaunuoliai nusprendė nusipirkti gardžiai kvepiančių rūkytų gaminių. Paskanavę ir pasisėmę naujų idėjų, jaunuoliai grįžo į Įstaigą kurti savo nuostabių dirbinių.

 ********************

APSILANKYMA LAUKO BIBLIOTEKĖLĖJE

Rugpjūčio 20 d. Įstaigos lankytojai aplankė visai neseniai Pavenčių bendruomenės iniciatyva įrengoje lauko bibliotekėleje. kurios populiarios užsienio šalyse. Perskaitę keletą pasakojimų, Įstaigos lankytojai patraukė link visai netoliese esančių lauko treniruoklių. Pasivaikščiojimas po Įstaigos apylinkes buvo įvairiapusiškai naudingas. Džiugu, kad erdvių, pritraukiančių žmones į Pavenčius,  vis daugėja.

********************

PAŽINTINIAI HIPOTERAPIJOS UŽSIĖMIMAI

VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ lankytojai ir darbuotojai įgyvendindami projektą „Sveikatos spindesys“, finansuojamą Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos, nuo liepos 10 d. iki liepos 13 d. dalyvavo hipoterapijos užsiėmimuose. Hipoterapija arba gydomasis jojimas – tai gydymas ir ugdymas žirgais. Šie užsiėmimai teikia fizinį, psichologinį, socialinį ir edukacinį poveikį žmogaus organizmui. Jojimo užsiėmimo metu siekiama pedagoginio, psichologinio, reabilitacinio gerbūvio asmenims, kurie turi įvairių sutrikimų ar negalių, pavyzdžiui: emocijų ir elgesio, kalbos, motorikos, įgytų ir įgimtų sensorikos sutrikimų, laikysenos, cerebrinį paralyžių, autizmą, smegenų traumas, raumenų distrofiją.

Hipoterapijos užsiėmimus Kurtuvėnų regioninio parko žirgyne vedė Šiaulių universiteto Socialinės gerovės ir negalės studijų fakulteto Sveikatos studijų katedros lektorė kineziterapeutė Jurgita Rutkienė. Užsiėmimų metu projekto dalyviai sužinojo kaip žirgai parodo savo emocijas, bendrauja, turėjo galimybę jį paglostyti. Šiek tiek daugiau pažinus žirgus, visų laukė staigmena – jojimas. Užsėdimas ant žirgo ir jojimas – daugeliui paliko neišdildomus įspūdžius, nes tai darė pirmą kartą. Šypsenos ir geros emocijos, įspūdžių dalijimasis ir pasitikėjimas savimi lydėjo visų užsiėmimų metu. Grįžę Įstaigos lankytojai jautėsi atsipalaidavę, daugiau bendraujantys ir emociškai stabilesni.

********************

LIETUVOS KARALIAUS MINDAUGO KARŪNAVIMO DIENA

LIepos 5-ąją Įstaigos lankytojai paminėjo pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną. Tai valstybinė šventė, primenanti didingą Lietuvos praeitį, jos ilgaamžes valstybingumo tradicijas. Šiai ypatingai dienai paminėti Įstaigos lankytojai darėsi karūnas, puoštas įvairiomis lauko gėlėmis. Užsidėję savo rankomis darytas karūnas, jaunuoliai bent akimirkai turėjo galimybę pasijusti tikrais karaliais ir karalienėmis.

*****************

TARPTAUTINĖ DIENA BE PLASTIKINIŲ MAIŠELIŲ

Liepos 3-iąją Įstaigos bendruomenė paminėjo tarptautinę dieną be plastikinių maišelių. Ši diena skirta skatinti vartotojų sąmoningumą dėl plastikinių maišelių naudojimo. Tarptautinės dienos iniciatoriai ragina nors vieną dieną rinktis popierinius maišelius vietoje plastikinių, o dar geriau įprasti neštis savo apsipirkimo maišus į prekybos centrus, pasisiūti medžiaginių maišelių, išsiugdyti gerą įprotį, kad išsaugotume švarią aplinką. Minint šią dieną, Įstaigos lankytojai savarankiškai gamino popierinius maišelius. Vyko diskusija apie plastikinius maišelius ir būdus kaip mažinti jų naudojimą.

             

********************

JONINĖS

Joninės – tai vasaros saulėgrįžos šventė, dar vadinta ir kartais tebevadinama Rasomis ar Kupolinėmis. Švenčiama naktį iš birželio 23 į 24 dieną, kai Lietuvoje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Šventė ryškesnė tiems, kas apdovanotas Jono (-ės) ar Janinos vardu. Nors Įstaigoje nėra asmenų su šiais vardais, Joninės nebuvo užmirštos. Siekiant paminėti šią šventę, Įstaigos lankytojai pagal papročius pynė vainikus ir klausėsi istorijų, kaip anksčiau žmonės švęsdavo Jonines, kokių tradicijų laikydavosi, kaip burdavo ateitį.

********************

PROJEKTO NEĮGALIŲJŲ JAUSMŲ SPALVOS-2“ PRISTATYMAS VISUOMENEI

Saulėtą vasaros popietę (birželio 19 d.) VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ pakvietė Kuršėnų miesto gyventojus ir svečius į projekto „Neįgaliųjų jausmų spalvos-2“ pristatymą visuomenei. Šį projektą finansavo Šiaulių rajono savivaldybės administracija per jaunimo reikalų tarybą. Renginys prasidėjo nuostabiais muzikos garsais, kuriuos padovanojo Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio „Goda“ ir VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ lankytojai. Bičiuliai iš Šiaulių yra aktyvūs nacionalinio neįgaliųjų „Spalvų muzikos“ orkestro nariai, turintys daug patirties grojant su įvairiais muzikos instrumentais. Grojimo metu yra taikoma spalvų metodika – kiekvienas instrumentas yra pažymėtas spalvomis, kurios atitinka tam tikras natas. Šis metodas padeda neįgaliesiems lengviau pažinti garsų pasaulį, savarankiškai išgauti melodiją. Nors VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ lankytojai dar tik pradeda pažinti „Spalvų muzikos“ subtilybes, buvimas šalia šios srities profesionalų priverčia pasitempti ir siekti aukščiausio rezultato. Tai pastebėjo ir į projekto pristatymą susirinkę asmenys, kurie negailėjo gražių žodžių ir plojimų. Pasiklausius gražaus muzikinio pasirodymo, VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ direktorė Virginija Norvaišienė ir pavaduotoja Renata Kačkienė apibendrino pagrindines projekto „Neįgaliųjų jausmų spalvos-2“ idėjas ir pasiekimus. Renginio pabaigoje dalyviai buvo pakviesti susiverti tautiškus angeliukus iš karoliukų ir sudalyvauti bendrame flashmob‘e. Šokant dažnai girdėjosi dainos žodžiai: „Viskas ore! Neabejoju, galim įveikti tai, ko bijojom…“. Norėtųsi to palinkėti visiems renginio dalyviams, nes šypsenos ir pozityvios emocijos daro visus geresniais ir nuoširdesniais.

********************

ŠYPSENOS DIENA

Šypsena gali daryti stebuklus! Netikite? Dabar pat nusišypsokite. Nuoširdžiai, atvirai, iš visos širdies. Dienos centro lankytojai siunčia kuo šilčiausias šypsenas, linkėdami kuo dažniau pasidžiaugti gražiomis akimirkomis!

*********************

KVIEČIAME DALYVAUTI!!!

********************

,,RAKTAS Į SĖKMĘ“

Kiekvienas žmogus – ypatingas. Bendruomenė, kuri pripažįsta, vertina ir gerbia savo narių skirtumus ir savitumą yra stipri ir vertinga. Tą patį galima pritaikyti ir žmogui: kuo jis daugiau žino apie aplinkinio pasaulio įvairovę, tuo turtingesnis yra jo vidus. Siekiant artimiau pažinti vienas kitą, birželio 11 d. pagal socialinę ir emocinę programą „Raktas į sėkmę“, VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ svečiavosi Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos 3Gc klasės mokiniai ir dorinio ugdymo (etikos) mokytoja Vita Pleskūnienė. Gimnazistai dirbdami įvairius buitinius darbus (langų valymą, gėlynų ravėjimą, žolės pjovimą) kartu su Įstaigos jaunuoliais, turėjo galimybę artimiau pažinti negalią turinčius žmones. Refleksijos metu gimnazistai patvirtino, kad bendra veikla, dažnas buvimas tarp skirtingų asmenų, padeda naikinti neigiamas išankstines nuostatas apie neįgaliuosius ir priimti vieni kitus tokius, kokie mes esame.

 

********************

PIEŠINIŲ PARODA ,,NEĮGALIŲJŲ JAUSMŲ SPALVOS“

Gegužės 30 d. Seimo II rūmų parodų galerijoje buvo pristatyta viešosios įstaigos „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ ir Kuršėnų meno mokyklos įgyvendinto projekto piešinių paroda. Nuostabūs piešiniai – praėjusiais metais įgyvendinto projekto „Neįgaliųjų jausmų spalvos“ rezultatas. Siekiant suartinti visiškai skirtingų pasaulių asmenis, buvo organizuojami įstaigos lankytojų ir Kuršėnų meno mokyklos mokinių grupiniai ir individualūs susitikimai. Perprasti neįgaliųjų vidinį pasaulį padėjo įstaigos darbuotojų istorijos, kurios parašytos taip, kaip savo mintis reiškia proto negalią turintys asmenys. Nekalbančių lankytojų gyvenimo istorijas, suderintas su tėvais/globėjais, darbuotojai perteikė įsijautę į jų patiriamus jausmus, išgyvenimus. Kuršėnų meno mokyklos mokiniai susipažinę su įstaigos lankytojais, jų gyvenimo istorijomis savo susikurtus vaizdinius įprasmino piešiniuose. Kiekvienas paveikslas – tai negalią turinčio žmogaus, jo išgyvenamų jausmų atspindys. Siekiant projekto idėjos viešinimo ir pozityvių nuostatų apie neįgaliuosius skleidimo buvo suorganizuota piešinių paroda Šiaulių rajono kultūros centre. Vėliau keletą savaičių paroda puošė Šiaulių rajono savivaldybės administracijos patalpas. Šiais metais buvo nuspręsta tęsti ankstesnio projekto idėjas, nes tai teikia didelę naudą šviečiant ir priartinant žmones prie proto negalią turinčių asmenų. Gavus finansavimą projektui „Neįgaliųjų jausmų spalvos-2“ iš Šiaulių rajono savivaldybės administracijos per Jaunimo reikalų tarybą, suorganizuota paroda Lietuvos Respublikos Seime. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro vyriausiasis režisierius Zenonas Gestautas pakvietė Seimo Pirmininko pirmąją pavaduotoją Rimą Baškienę atverti parodą. Renginio dalyvius pasveikino Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras. Projektą ir piešinių parodą „Neįgaliųjų jausmų spalvos“ pristatė viešosios įstaigos „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ direktorė Virginija Norvaišienė ir Kuršėnų meno mokyklos dailės studijos mokytojos Indira Zebčiukienė, Dalia Jokubauskienė. Gražių žodžių apie parodą negailėjo Seimo nariai Antanas Vinkus ir Justas Džiugelis. Renginio metu dalyviams padovanotos knygos, sukurtos iš istorijų apie Įstaigos neįgaliuosius ir Kuršėnų meno mokyklos mokinių iliustracijų, iš karoliukų suverti, Įstaigos logotipą simbolizuojantys medeliai bei tautiški angeliukai. Tikėtina, kad ši ekspozicija padės geriau pažinti proto negalią turinčių asmenų vidinį pasaulį, patiriamus jausmus, paskatins susimąstyti, kokie mes visi skirtingi, tačiau tuo pačiu išskirtiniai ir vertingi.

********************

KVIETIMAS Į PIEŠINIŲ PARODOS ATIDARYMĄ

********************

,,EKSPRESYVAUS ABSTRAKCIONIZMO PĖDSAKAIS“

Gegužės 22 d. Įstaigos lankytojai dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinyje ,,Goda“ organizuojamame plenere „Ekpresyvaus abstarkcionizmo pėdsakais“. Dalyviai turėjo galimybę išbandyti Jackson Pollock dažų pėdsakų magiją, Kenneth Noland ir Gary Lang spalvų meditaciją, piešė peizažų stačiakampius, linijų begalybes ir Roschach spalvines dėmes. Vėliau vyko darbų aptarimas, kuriuo buvo užbaigtas kūrybiškumą lavinantis pleneras.

JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ

JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ

********************

ŠIAULIŲ REGIONO DAINŲ IR ŠOKIŲ ŠVENTĖ ,,VARDAN TOS…“ KURŠĖNUOSE

Gegužės 19 dieną Kuršėnuose vyko Šiaulių regiono dainų ir šokių šventė „Vardan tos…“. Jau nuo aktyvo ryto kuršėniškiai ir miesto svečiai rinkosi į Lauryno Ivinskio aikštę, kurioje vyko tautodailininkų, amatininkų, knygų mugė. Visus ateiti į miesto šventę kvietė motorizuotų priemonių paradas, kuris prasidėjo nuo Kuršėnų autobusų stoties link Lauryno Ivinskio aikštės. VšĮ ,,Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ bendruomenė atstovavo įstaigą spalvingai papuoštu mikroautobusu, išskirtiniais marškinėliais ir skėčiais.Tai puiki galimybė kiekvienai įstaigai/organizacijai pristatyti save ir pranešti kuršėniečiams ir miesto svečiams apie vykdomas veiklas.

*******************

DRĄSINANTIS POELGIS PRIVEDĖ PRIE TEIGIAMŲ POKYČIŲ

Gegužės 17 d. Pakruojo rajono savivaldybės administracijos atstovai, Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centro kolektyvas bei Kelmės rajono Vaiko ir šeimos gerovės centro vadovė Kuršėnuose sėmėsi gerosios patirties vykdant institucinės globos pertvarką. Svečiai aplankė Kuršėnuose įsikūrusį Všį „Dienos centrą sutrikusio intelekto asmenims“, kurio direktorė Virginija Norvaišienė apžvelgė vykdomą veiklą, supažindino svečius su centro lankytojais, parodė patalpas, papasakojo apie šių namų teikiamas paslaugas. Minėtas centras prisideda prie Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgyvendinamo valstybinio projekto „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje“ – dalyvavo projektų atrankos konkurse, ir buvo atrinktas 10 proto ar (ir) psichikos negalią turinčių asmenų, jų šeimų nariams, tėvams ar globėjams teikti Laikino atokvėpio paslaugas įstaigoje namų aplinką atitinkančioje aplinkoje Šiaulių regione. Svečiai domėjosi Laikino atokvėpio paslaugos poreikiu Šiaulių rajone, teikimo ypatumais, pildoma dokumentacija. Daugiametę patirtį turinčio centro vadovė pasakojo, kad neįgalius jaunuolius auginantys tėvai ir jų atžalos yra atsargūs pokyčiams, tad paslaugos teikimo pradžia pareikalavo darbuotojų pastangų bei nuolat drąsinančio dialogo su paslaugų gavėjais. Svarbu paminėti, kad vykdant paslaugų teikimo sutartį vienam paslaugos gavėjui suteikiama vidutiniškai apie 336 akademinių valandų socialinės priežiūros paslaugų per 12 mėnesių laikotarpį, atsižvelgiant į kiekvieno paslaugos gavėjo poreikį gauti paslaugą. Paslauga paslaugos gavėjui gali būti teikiama iki 24 valandų per parą / 5 parų per savaitę, atsižvelgiant į paslaugos gavėjo (jo šeimos, tėvų ar globėjų) poreikį. Laikino atokvėpio paslauga – savalaikių ir būtinų paslaugų kompleksas asmenims su proto ar (ir) psichikos negalia, jų šeimų nariams, tėvams ar globėjams, kurie dėl tam tikrų priežasčių (liga, komandiruotė, atostogos, mokymasis ar studijos ar kt.) laikinai ar darbo savaitės metu negali pasirūpinti ar prižiūrėti šių asmenų, kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra ar globa, savo namuose. Pakruojo rajono Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centras planuoja išbandyti šią paslaugą ir dalyvauti šiuo metu paskelbtame paslaugos pirkime, todėl jiems buvo labai svarbu įgyti vertingos patirties, sužinoti daugiau praktiškos informacijos.

Šiaulių regiono pertvarkos procesų ekspertė Eglė Jurkutė

 

 

 

 

 

********************

EUROPOS SAVAITĖ KURŠĖNUOSE

Gegužės 9 dieną Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka visus norinčius pakvietė kartu paminėti Europos dieną. Renginys vyko naujai renovuotoje Lauryno Ivinskio aikštėje, pačioje Kuršėnų miesto širdyje. Šioje gražioje šventėje dalyvavo ir VšĮ ,,Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ jaunuoliai, kurie aktyviai įsitraukė į siūlomas veiklas: leido muilo burbulus, žaidė įvairius žaidimus, klausėsi naudingos informacijos apie sveikatą ir atsakinėjo į viktorinos klausimus.

      *******************

NEĮGALIŲJŲ TEATRŲ ŠVENTĖ „MŪZŲ GLĖBYJE-2018“

Balandžio 6 d. VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ kolektyvas dalyvavo jau devintą kartą Jurdaičių socialinės globos namuose vykusioje Respublikinėje neįgaliųjų teatrų šventėje „Mūzų glėbyje“. Įstaigos lankytojai vaidino spektaklį „Tikėjimas, meilės ir viltis“, parengtą pagal Žano Trabero leidinį „Jis mane paėmė už rankos ir…“. Šventės globėjas Šiaulių dramos teatro aktorius Vladas Baranauskas Įstaigos aktorius pagyrė už dekoracijas ir tobulėjimą lyginant su ankstesniais metais. Tai skatina dar labiau stengtis ir siekti geriausių rezultatų. Šventės pabaigoje visiems kolektyvams Jurdaičių socialinės globos namų direktorė Adelė Pociuvienė įteikė padėkas, Edmundo Kudulio sukurtas statulėles „Mūzų glėbyje“ ir saldžias dovanas. Po gražių palinkėjimų, bendros nuotraukos, Įstaigos kolektyvas su visais atsisveikino iki kito pavasario.

  *******************

SAULĖ ŠVIEČIA, GAMTA BUNDA – TAI VELYKOS ATIDUNDA

Kovo 30 d. Įstaigoje buvo paminėta viena svarbiausių krikščionių švenčių – Šv. Velykos. Pasiruošimas šiai gražiai šventei prasidėjo anksti ryte: įstaigos lankytojai prisiminę dažymo technikas margino kiaušinius, darė dekoracijas stalo papuošimui. Vėliau, pagal tradicijas, buvo išrinktas stipriausias ir gražiausias margutis, surengtos ridenimo varžybos. Smagu, kad visos gražiausios šventės suartina ir sujungia Įstaigos lankytojus bendrai veiklai.

 

 

*******************

PASAULINĖS ŽEMĖS DIENOS PAMINĖJIMAS

Kovo 20-oji – Pasaulinė žemės diena. Tai pavasario lygiadienis, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Kartu su Pasauline Žemės diena pradedamas švęsti ir Žemės mėnuo, kuris baigiasi balandžio 22 dieną. Įstaigos lankytojai šią dieną įprasmino darydami plakatą, kalbėdamiesi bei atsakinėdami į viktorinos klausimus apie žemę ir jos svarbą kiekvienam iš mūsų.

*******************

MOTERS DIENA

Kovo 8-ąją dieną Įstaigoje simboliškai paminėta tarptautinė Moters diena. Įstaigos vyrai stengėsi, kad ši diena moterims ir merginoms būtų ypatinga: darė siurprizus, dovanojo gėles ir muzikinius sveikinimus.  

 *******************

SMAGUS LAIKAS SU BIČIULIAIS

Kovo 1 d. Įstaigoje lankėsi Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinys ,,Goda“, kurie įgyvendina  akciją „Šiauliečiai, švęsti kartu smagiau – atkurtai Lietuvai 100!“. Bičiuliai  Įstaigos lankytojams padovanojo keletą muzikinių kūrinių-sveikinimų Lietuvai atkurto šimtmečio proga.

 

*******************

DALYVAVIMAS LABDAROS RENGINYJE

Vasario 23 d. Šiaulių rajono LIONS klubas tradiciškai geros valios žmonės pakvietė susitelkti ir padėti rajono žmonėms, kuriems tuo metu labai reikia pagalbos. Renginiui buvo pasirinkta Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia. Šį kartą, visi susirinkusieji turėjo galimybę pasiklausyti Šiaulių rajono kultūros centro mišraus choro „Melomanai“ bei profesoriaus V. Prudnikovo mokinių dainų. Labdaros renginio metu veikė Įstaigos lankytojų meninių dirbinių bei projekto ,,Neįgaliųjų jausmų“ sukurtų piešinių ir istorijų paroda. Jaunuoliai šiai šventei ruošėsi keletą mėnesių: kūrė įvairius dirbinius, vėliau su darbuotojų pagalba juos apipavidalino. Dėkojame Šiaulių rajono LIONS klubui už suteiktą galimybę viešinti Įstaigos lankytojų dirbinius.

  *******************

ATKURTOS LIETUVOS 100-MEČIO PAMINĖJIMAS

Vasario 16-oji – pati reikšmingiausia Lietuvos istorijos data. 1918 metais įkurta nepriklausoma moderni piliečių valstybė, kurią turėjo valdyti demokratiškai išrinkta valdžia ir kartu simboliškai atgaivinta senojoje Lietuvoje puoselėta Lietuvos valstybingumo tradicija. 2018 m. vasario 15 d. Įstaigoje buvo švenčiamas modernios Lietuvos gimimas. Ta ypatinga proga buvo skaitomi eilėraščiai, dainuojamos patriotinės dainos, prisimenama svarbiausia informacija apie Lietuvą, valgomos tautinės atributikos vaišės. Didžiuojamės gyvendami Lietuvoje, nes mes visi esame jos vaikai. Su gimtadieniu, Lietuva!

  *******************

PAVASARIO BELAUKIANT…

Vasario 13 d.  Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro kiemelyje, pasipuošę spalvingomis kaukėmis, susirinko maži ir dideli persirengėliai, jų tarpe ir VšĮ ,,Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ jaunuoliai. Kolegos suorganizavo smagią Užgavėnių šventę, kurioje netrūko atrakcijų, dainų, šokių, žaidimų ir, žinoma, gardžių blynų. Vyko įnirtinga Kanapinio ir Lašininio kova, ant laužo sudeginta Morė, kuri simbolizuoja žiemos negandas, šalčius, marumą ir visas blogąsias jos savybes. Žiema buvo išvaryta su trenksmu. Tikimės, kad ji bus išsigandusi ir nebesugrįš.    

  *******************

SAUSIO 13-OSIOS DIENOS PAMINĖJIMAS

Sausio 12 d. Įstaigoje buvo paminėta 27-osios tragiškų sausio 13-osios įvykių metinės ir Laisvės gynėjų diena. Jaunuoliai šią dieną deklamavo eilėraščius apie laisvę ir Tėvynę, spalvino neužmirštuoles, darė plakatus, diskutavo, reiškė nuomonę apie laisvę ir jos svarbą Lietuvai. Tylos minute pagerbti visi žuvę laisvės gynėjai.

*******************

2017 m.

*******************

ŠVENTINIS SVEIKINIMAS

*******************

JAUKI ADVENTINĖ POPIETĖ ĮSTAIGOJE

Gruodžio 20 d. vyko adventinė popietė, kurioje dalyvavo seimo narės Rimos Baškienė padėjėja Ada Grakauskienė, Micaičių bendruomenės nariai, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos ,,Šiaulių rajono Viltis“ nariai, Įstaigos lankytojai bei darbuotojai. Popietę pradėjo Įstaigos direktorė Virginija Norvaišienė. Vėliau lankytojai paskaitė istoriją ,,Keturios žvakės“ bei keletą eileraščių apie adventą. Ada Grakauskienė pasidalino istorija apie advento vainiko kilmę, o Micaičių bendruomenės nariai paskaitė gražias, nuoširdumu dvelkiančias eiles apie artėjančias šventes. Popietė baigėsi adventinėmis giesmėmis ir nuoširdžiais palinkėjimais vieni kitiems.

*******************

KALĖDINIS NYKŠTUKŲ ŽIDINYS

Adventas – rimties, susikaupimo, o kartu ir džiugaus laukimo metas, kuomet norisi papuošti ne tik eglutes, bet ir širdis. Tai laikas, kai skaičiuojami nuveikti darbai, o mintyse dėliojasi padėkos žodžiai tiems, kurie darbų sūkuryje ištiesia ranką ir nepaliaujamai stebina dosnumu ir draugyste. Nuo gruodžio 1 d. iki pat Šv. Kūčių Įstaigoje buvo įsikūręs Kalėdinis nykštukų židinys, kuris kas dieną buvo pilnas linksmų užduočių ir staigmenų. Lankytojai noriai vykdė paskirtas nykštukų užduotis: skaitė pasaką žvakių šviesoje, prisiminė Advento prasmę, susipažino su savanoryste ir jos veikla, atskleidė savo svajones belaukiant didžiųjų metų švenčių, vyko prie Kalėdinių eglių, vaišinosi karšto šokolado fondiu, vienas kitam dovanojo šiltus apsikabinimus ir gerus žodžius.

 

*******************

KALĖDINĖ MUGĖ ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE

Artėjant gražiausioms metų šventėms, gruodžio 14 d. atstovai iš Įstaigos dalyvavo kalėdinėje mugėje, kuri vyko Šiaulių rajono savivaldybėje. Dalyvauti mugėje buvo pakviesti neįgalieji, įgyvendinantys ,,Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje“ projektą. Šio projekto dėka neįgalieji integruojami į bendruomenę, mokomi amatų, prasmingai leidžia laiką būdami kartu. Mugėje buvo galima pamatyti įvairiausių negalią turinčių žmonių su meile kurtų darbų. Įstaigos jaunuolių darbuose vyravo šventinė nuotaika. Svečiai galėjo įsigyti dovanėlių, pagamintų iš molio, tekstilės, popieriaus ir karoliukų. Daugiausia visų susidomėjimo susilaukė ant eglutės kabinami nykštukai.

 

*******************

POPIETĖ „MAŽI DALYKAI SU DIDELE MEILE“

Gruodžio 14 dieną keletas Įstaigos lankytojų ir darbuotojų dalyvavo Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos organizuojamoje adventinėje popietėje „Maži dalykai su didele meile“, skirtoje akcijai „Knygų Kalėdos“. Išradingoji snieguolė įsuko visus popietės dalyvius į adventines užduotis ir žaidimus, kad šie galėtų geriau pajusti tikrąją Advento prasmę. Įstaigos lankytojai džiaugėsi galėdami prisidėti knygomis prie akcijos „Knygų Kalėdos“.

*******************

JAUNIMO PROJEKTŲ KONFERENCIJA „NĖR KĄ VEIKT“

Gruodžio 7 d. Įstaigos kolektyvas dalyvavo jaunimo projektų konferencijoje „Nėr ką veikt“, kurioje pristatė įgyvendintą projektą „Neįgaliųjų jausmų spalvos“. Pagrindinis projekto tikslas – siekti neįgaliųjų stigmatizacijos mažinimo per jų socialinį dalyvumą bendruomenės gyvenime bei skatinti jaunų žmonių savanorystę. Konferencijos metu Įstaigos projektas „Neįgaliųjų jausmų spalvos“ susilauke didelio susidomėjimo ir po ilgų komisijos svarstymų buvo pripažintas vienas geriausių.

******************

SPORTAS + SVEIKAS MAISTAS = SVEIKATA

Keičiantis orams, vis dažniau aplink save išgirstame ir pamatome šniurkščiojančių, kosėjančių, užkimusių ar kitaip peršalimo ligų kamuojamų žmonių. Tuomet daugelis iš mūsų tyliai pagalvojame, ar pavyks mums patiems to išvengti? Užkrečiamosios ligos gali sugadinti trumpesnį ar ilgesnį gyvenimo tarpsnį. Didele problema tampa faktorius, kad liga pakenkia ne tik sergančiajam, bet ir aplinkiniams. Siekiant, kad VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ darbuotojai, lankytojai ir aplinkinių bendruomenių nariai kuo daugiau sužinotų apie peršalimo ir kitų užkrečiamųjų ligų profilaktiką, buvo vykdomi sveikatos stiprinimo užsiėmimai. Tai vienos iš įgyvendinamo projekto „Sportas + sveikas maistas = SVEIKATA“ veiklų, kurias finansuoja Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialioji programa. Lapkričio 18 dieną, praktinių užsiėmimų metu, biologė Airina Šulskienė pateikė daug prevencinių priemonių pavyzdžių, padedančių išvengti virusinių ligų: ekologiškų žolelių, įvairių augalų, eterinių aliejų. Vėliau iš šių priemonių buvo pasigaminti antiseptiniai balzamai lūpoms ir nosytei. Lapkričio 25 d. vykusioje paskaitoje biologė projekto dalyviams suteikė šviečiamosios informacijos apie peršalimo ir kitų užkrečiamųjų ligų profilaktiką pasitelkiant gamtoje augančius augalus: žoleles, medžius. Dalyvavę asmenys gavo naudingų patarimų kada ir ką rinkti, kaip tinkamai paruošti, žoleles, lapelius, pumpurus, šakeles naudojimui. Šiais, sveikatą stiprinančiais užsiėmimais, buvo užbaigtos visos projekto „Sportas + sveikas maistas = SVEIKATA” veiklos, kurių metu buvo siekiama didinti proto negalią turinčių asmenų, jų tėvų ir senjorų motyvaciją aktyviai, naudingai leisti laisvalaikį, bei gilinti žinias apie sveiką gyvenseną, įtraukiant juos į sveikatą puoselėti skatinančias veiklas. Projekto dalyviai išmoko kaip taisyklingai vaikščioti ir kvėpuoti naudojant specialias šiaurietiškas lazdas, įgijo susistemintų žinių apie sveiką mitybą ir jos įtaką sveikatai, bei sužinojo kaip apsisaugoti nuo peršalimo ir užkrečiamųjų ligų naudojant natūralias priemones. Tikėtina, kad visos šios žinios bus naudingos puoselėjant ir stiprinant didžiausią žmogaus turtą – sveikatą.

*******************

IŠVYKA PAS BIČIULIUS

Spalio 24 d. įgyvendinant Šiaulių rajono savivaldybės per Jaunimo reikalų tarybą finansuojamą projektą „Neįgaliųjų jausmų spalvos“, VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ lankytojai ir Šiaulių valstybinės kolegijos socialinio darbo studijų 2 kurso studentai vyko į Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos dienos užimtumo centrą. Nuvykus pas bičiulius buvo susipažinta su jų patalpomis, vykdomomis veiklomis. Vėliau visi norintys galėjo sudalyvauti dailės terapijos užsiėmime, kurio metu buvo siekiama atskleisti negalią turinčių žmonių vidinį pasaulį ir patiriamus išgyvenimus. Šios pažintinės ekskursijos metu studentai turėjo galimybę artimiau pažinti, išmokti darbo metodų dirbant su ypatingais žmonėmis, o Įstaigos lankytojai plėtoti draugiškus ryšius su bičiuliais iš Joniškio.

*******************

KVIEČIAME

*******************

„MUZIKINĖ PAUKŠTĖ – 2017″

Rugsėjo 28 d. Dienos centro lankytojai ir darbuotojai dalyvavo neįgaliųjų muzikiniame saviraiškos festivalyje „Muzikinė paukštė – 2017″, kuriame atliko instrumentines improvizacijas pagal Arūno Rakšnio muziką „Linksmapolkę“ ir kapelos Jonis dainą „Bimbala“. Tai kasmetinis renginys, kuriame susirenka negalią turintys asmenys iš visos Lietuvos. Šiais metais „paukštė“ buvo nuleidusi Žagarėje. Dalyvavo net 14 kolektyvų. Tai ne tik muzikinis renginys, bet ir neįgaliųjų bendravimo forma, kūrybinio ir komandinio socialinio darbo rezultatas.

********************

SVEIKINIMAS

Sveikiname socialinį darbą dirbančius bičiulius ir Dienos centro kolektyvą su profesine švente. Lai Jūsų gerumas, kantrybė ir energija, teikiant pagalbą asmenims, kuriems ji labiausiai reikalinga, niekuomet neišblėsta.

Dienos centro administracija

*****************

„SPROGDINAME“ BAIMES

Stigma, stigmatizacija?! Ar daugelis iš mūsų žino šias sąvokas? Galbūt… Tačiau tai tik teorinis žinojimas, nes praktiškai visuomenėje stigmatizacija, ypač proto negalios asmenų atžvilgiu, pasireiškia dažnai įvairiose gyvenimiškose situacijose. Siekiant spręsti šią aktualią problemą, VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ (toliau – Įstaiga) įgyvendina projektą „Neįgaliųjų jausmų spalvos“, kurį finansuoja Šiaulių rajono savivaldybė per Jaunimo reikalų tarybą. Pagrindinis šio projekto tikslas – siekti neįgaliųjų stigmatizacijos mažinimo per jų socialinį dalyvumą bendruomenės gyvenime bei skatinti jaunų žmonių savanorystę. Įgyvenant projekto „Neįgaliųjų jausmų spalvos“ veiklas rugsėjo 13 d. Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros centro parodų salėje buvo pristatyta neįgaliųjų istorijų ir Kuršėnų meno mokyklos mokinių piešinių paroda ir informacinis leidinys. Rugsėjo 19 d. Įstaigoje svečiavosi socialinio darbo studentai iš Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto. Sutikimo metu „šaudėme“ baimių  ir neigiamų stereotipų apie neįgaliuosius balionus, iš to sukurdami piešinį ant Įstaigai priklausančio pastato. Pataikyti į dažų pilnus balionus – buvo iššūkis, tik kai kuriems tai pavyko padaryti. Galbūt taip nutiko todėl, kad ir visuomenėje sunkiai dar sekasi naikinti neigiamus stereotipus apie proto negalią turinčius asmenis? Nepaisant visų gerų iniciatyvų, šių žmonių dalyvumas, įsiliejimas į bendruomenės gyvenimą, dėl kitų asmenų psichosocialinių kliūčių dar yra problema. Vis dar gajos tam tikros visuomenės narių nuostatos neįgaliųjų atžvilgiu – vidinė įtampa sąveikos metu; artumo atsisakymas; bendras atstūmimas; neigiamų emocinių savybių priskyrimas (stigmatizacija). Neįgalieji turi teisę turėti draugų, būti bendruomenės dalis ir kiek įmanoma labiau jausti gyvenimo pilnatvę ir kokybę. Tikime, kad nuolatinių susitikimų metu yra ugdomos socialinės, pažintinės, kūrybiškumo kompetencijos, skatinamos teigiamos emocijos ir naikinamas barjeras tarp neįgaliųjų ir negalios neturinčių asmenų.

   ***************

KVIETIMAS Į PIEŠINIŲ PARODĄ

***************

ŠVENČIAME

Rugsėjo 1-ąją dieną sukako 6-eri metai, kai VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ buvo pradėtos teikti dienos globos socialinės paslaugos. Ta proga lankytojai kėpė įspūdingo dydžio tortą, sakė vieni kitiems gražius palinkėjimus ir smagiai leido laiką kartu.

   

***************

PLENERAS ŠIAULIUOSE

Rugpjūčio 16 d. Šiauliuose vyko Šiaulių miesto globos namų padalinio „Goda“ organizuotas pleneras „Saulės mieste“. Jame dalyvavo net 30 menininkų iš Šiaulių, Panevėžio, Kuršėnų, Aukštelkės, tam, kad pabendrautų ir kartu paieškotų įkvėpimo besibaigiant vasarai. Kūrybiniai ieškojimai prasidėjo fotosesija. Po jos menininkai išvyko tapyti prie Rėkyvos ežero esančių objektų bei motyvų. Dalyviai galėjo kurti akrilu, akvarele bei guašu. Po pietų pleneras persikėlė prie Talkšos ežero. Čia vyko greitų piešinių ir eskizavimo etapas. Menininkams buvo pasiūlyta kurti grafitu, sangina, aliejinėmis kreidelėmis ir flomasteriais. Dalyviai piešė miesto reprezentacinius objektus: „Auksinį berniuką“, Katedrą, „Lapę“. Po kiekvieno etapo vyko piešinių aptarimas ir pabaigoje plenero kūrėjai pasidalino savo patyrimais bei emocijomis. Pleneras pavyko puikiai. Visus menininkus jungė rami bei produktyviai kūrybiška atmosfera.

             

******************

SUSITIKIMAS SU DRAUGAIS

Birželio 28 d. Įstaigos lankytojai ir darbuotojai lankėsi kasmet Žagarės socialinių paslaugų centro Dienos socialinės globos skyriaus organizuojamame bičiulių susitikime „Draugystės šypsena“.  Šiais metais susitikime dalyvavo draugai iš Jurdaičių, Joniškio ir Žagarės. Dieną pradėjome pasivaikščiojimu Žagarės regioninio parko Mūšos tyrelio pažintiniu taku. Pasigėrėję saule ir nuostabia gamta, išvykome į poilsiavietę prie ežero. Ten, su dideliu garuojančios košės puodu,  visų dalyvių laukė draugai iš Joniškio. Po skanių pietų, toliau smagiai leidome laiką žaisdami įvairius žaidimus, šokdami ir dainuodami.

********************

PROJEKTO „SPORTAS + SVEIKA MITYBA= SVEIKATA“ ĮGYVENDINIMAS

Kiekvieno iš mūsų galvoje kartais sukasi mintys: „Noriu būti sveikas, gražiai atrodyti. O kaip tai pasiekti? Ką turėčiau daryti? Nuo ko pradėti“. Kartais  tereikia tiek nedaug, kad žengtume pirmuosius žingsnius link sveikos gyvensenos ir aktyvaus gyvenimo būdo. Siekiant įgauti kuo daugiau žinių ir patirties šioje srityje, VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ aktyviai įgyvendina projektą „Sportas + sveika mityba = SVEIKATA“, finansuojamą Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos. Pagrindinis projekto tikslas – didinti proto negalią turinčių asmenų, jų tėvų ir senjorų motyvaciją aktyviai, naudingai leisti laisvalaikį, bei gilinti žinias apie sveiką mitybą, įtraukiant juos į sveikatą puoselėti skatinančias veiklas. Fizinis aktyvumas – vienas svarbiausių gyvensenos veiksnių, stiprinančių fizinį pajėgumą, sveikatą ir didinančių gyvenimo įvairovę. Birželio 14-15 d. įgyvendinant projekte numatytas veiklas, visi norintys galėjo dalyvauti šiaurietiško ėjimo pamokose, kurias vedė trenerė Jurga Mikelionienė. Šis aktyvaus laisvalaikio leidimo būdas pasirinktas dėl to, kad jį galimą pritaikyti bet kokio amžiaus žmonėms, nepriklausomai nuo jų fizinės būklės. Pasitelkus šiaurietiško ėjimo instruktorę, projekte dalyvaujantys asmenys mokėsi kaip taisyklingai vaikščioti ir kvėpuoti naudojant specialias lazdas. Asmenys, dalyvavę užsiėmimuose atskleidė, kad po jų jautėsi atsipalaidavę, žvalesni ir pakilios nuotaikos.

Birželio 21 d. vyko paskaita-pokalbis apie mitybą ir sveiką gyvenseną. Ši paskaita buvo skirta visiems projekte dalyvaujantiems asmenims, kuriems yra svarbi jų sveikata, nori išmokti ja teisingai rūpintis ir kuo daugiau sužinoti apie sveiką mitybą. Paskaitą-pokalbį vedė patyręs sveikos gyvensenos specialistas Edvardas Bliumas, kuris pateikė daug informacijos apie tai, kaip sveikai ir pilnavertiškai maitintis, kokių principų reiktų laikytis. Galbūt tai paskatins paskaitoje dalyvavusius asmenis susimąstyti ir gautas žinias po truputi pradėti taikyti praktikoje.

            ********************

KVIEČIAME VISUS NORINČIUS!!!!

**********************

KREPŠINIO TURNYRAS „GODOS TAUREI LAIMĖTI“

VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ jaunuoliai birželio 6 d. dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės globos namų organizuojamame 3×3 krepšinio turnyre „Godos taurei laimėti“. Visi turėjo galimybę išbandyti save įvairiose sportiškumo, taiklumo ir atkaklumo reikalaujančiose užduotyse: tritaškių, baudų mėtyme ir, žinoma, krepšinio žaidime. Žaidė visi, ne tik dalyviai, bet ir žiūrovai. Pertraukėlių metu, visus gražiais pasirodymais džiugino „Godos“ šokėjų komanda. Nors šį kartą prizinių vietų nepavyko užimti, tikėtinai, kad kitais metais atsirevanšuosime.

********************

KURŠĖNŲ MIESTO ŠVENTĖ

Gegužės 19 – 20 dienomis Kuršėnuose vyko miesto šventė „Kuršėnai – puodžių sostinė“. Šioje šventėje dalyvavo ir VšĮ „Dienos centras sutikusio intelekto asmenims“, kurie pasipuošę žaliais marškinėliais ir kepuraitėmis atstovavo įstaigą dalyvaudami šventinėje eisenoje. Vėliau visi šventės dalyviai turėjo galimybė sudalyvauti Dienos centro rankdarbių dirbtuvėlėje, kurioje buvo galima išbandyti rankos sėkmingumą sukant laimės ratą, pasigaminti šiaudines lėles ir nusifotografuoti prie šmaikščios ir visada besišypsančios varnos Albertinos.  Sulaukėme daug šypsenų ir gražių žodžių. Tai skatina dar aktyviau dalyvauti įvairiose šventėse ir dalintis pasiekimais.

 

 

********************

 ŠV. VELYKOS DIENOS CENTRE

Dienos centro jaunuoliai visuomet stengiasi paminėti įsimintiniausias metų šventes. Balandžio 13 d. buvo atšvęstos Šv. Velykas – gamtos pabudimo šventė. Su darbuotojų pagalba jaunuoliai iš pat ryto ėmėsi darbo: margino kiaušinius įvairiomis technikomis, klausėsi pasakojimų apie pagrindinius Šv. Velykų papročius ir tradicijas, patys pasakojo, kaip jie švenčia šią gražią pavasario šventę. Vėliau visi dalyvavo rungtyse: „Kieno margutis stipriausias“, „Kiaušinių ridinėjimas“.

 

 

********************

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOJE

2017 m. balandžio 11 dieną Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje vyko ramus, harmoningas, atpalaiduojantis edukacinis užsiėmimas „Margučio vitražai smėlyje ir stikle“. Užsiėmime dalyvavo VšĮ „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ lankytojai. Prieš didžiąją pavasario šventę – Šv. Velykas, Dienos centro lankytojams buvo suteikta galimybė išlaisvinti savo kūrybą ant smėlio ir šviesos spalvų staliukų bei šviečiančių molbertų. Užsiėmime netrūko nei spalvų, nei geros nuotaikos. Piešiniuose vyravo įvairiausi margučiai, atbundanti ir ryškesnėmis spalvomis nusidažiusi gamta. Dienos centro lankytojams labai patiko kinetinis smėlis, kuris nelimpa prie rankų, iš lėto byra, lengvai keičia formą, nuolat juda, neišdžiūsta. Šis edukacinis užsiėmimas atpalaidavo, sukoncentravo dėmesį ir nuramino. Dėkojame už pakvietimą Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos kolektyvui!

********************

TEATRŲ ŠVENTĖ JURDAIČIUOSE

Balandžio 6-7 dienomis nušurmuliavo Respublikinė teatrų šventė „Mūzų glėbyje – 2017″ Jurdaičių socialinės globos namuose. Per dvi dienas savo spektaklius parodė dešimt kolektyvų. Jau trečią kartą šventėje dalyvavo ir Dienos centro kolektyvas. Šiais metais suvaidintas spektaklis „Laimingas žmogus“ pagal to paties pavadinimo lietuvių liaudies pasaką. Teatrų šventėje dalyvavę meno kolektyvai buvo apdovanoti atminimo statulėlėmis, padėkos raštais, vaisių puokštėmis.

********************

PROJEKTO „NEĮGALIŲJŲ JAUSMŲ SPALVOS“ ĮGYVENDINIMAS

Viešoji įstaiga „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ pradėjo įgyvendinti projekto „Neįgaliųjų jausmų spalvos“, finansuojamo Šiaulių rajono savivaldybės administracijos per Jaunimo reikalų tarybą, veiklas. Kovo 27 d. – 28 dienomis suorganizuoti bendri Dienos centro lankytojų ir Kuršėnų meno mokyklos mokinių susitikimai, kurių metu buvo mokomasi dirbti komandoje ir stengiamasi pažinti vienas kito vidinį pasaulį. Mokiniams buvo suteikta galimybė giliau pažinti ir perprasti proto negalią turinčių lankytojų emocijas, jausmus, istorijas. Ši projekto dalis labai svarbi, nes proto negalios asmenų dalyvumas, įsiliejimas į bendruomenės gyvenimą, dėl kitų asmenų psichosocialinių kliūčių dar yra problema. Vis dar gajos tam tikros visuomenės narių nuostatos neįgaliųjų atžvilgiu – vidinė įtampa sąveikos metu; artumo atsisakymas; bendras atstūmimas; neigiamų emocinių savybių priskyrimas (stigmatizacija). Visos šios baimės, stigmatizacija atsiranda dėl nepažinimo proto negalią turinčių žmonių, retų kontaktų ir tiesioginio buvimo. Nuolatinis bendravimas ir bendradarbiavimas gali padėti neįgaliesiems būti bendruomenės dalis ir kiek įmanoma labiau jausti gyvenimo pilnatvę ir kokybę.

********************

LAIŠKAS NUO PAVASARIO

Gavome laišką nuo… PAVASARIO. Tas šelmis taip ilgai mums neparašė. Nuo pernai metų dingo kaip į vandenį – nei laiško nei žinutės, nei skambučio. Bet šiandien, iš džiaugsmo nenustygstame… Jis mums parašė ir pranešė, kad sugrįžta!!! Šia gražia proga Dienos centro kolektyvas surengėme tvarkos dieną. Pasitiksime grįžtantį pavasarį švariuose kabinetuose, kur kvepės besiskleidžiančios snieguolės ir girdėsis už lango čiulbantys paukšteliai.

********************

SVEIKINIMAS MOTERS DIENOS PROGA

Mielosios moterys, Jūs – nuostabiausias Visatos lobis, Iš Jūsų gimsta visa, kas puošia ir taurina pasaulį, Suteikia jam dvasingumo.

Žemėje būtų daug tuštumos, Jei nebūtų Jūsų nešamos Šviesos, Meilės, Vilties ir Tikėjimo, Kad rytojus būtų gražesnis ir saugesnis.

Būkite laimingos, jausdamos buvimo šioje žemėje prasmę. Būkite mylimos ir mylinčios. Tegul Jūsų darbus lydi sėkmė, o svajones – sparnai.

Sveikinimus, pavasarinius gėlių žiedus ir skambias dainas siunčia Dienos centro vyrai!

********************

UŽGAVĖNĖS

Antradienio popietę, dalis Dienos centro lankytojų dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės globos namų  ir Rėkyvos kultūros centro organizuojamoje tradicinėje žiemos šventėje – Užgavėnėse.  Gausiai susirinkę persirengėliai kartu dainavo, žaidė žaidimus, vaišinosi blynais ir arbata. Vėliau į kovą stojo Lašininis su Kanapiniu. Po smagių ir įnirtingų kautynių Lašininis išnešė savo kailį pranašaudamas atėjusį pavasarį, o jau netrukus buvo uždegtas laužas, kurio liepsnos prarijo gražuolę Morę su visomis žiemos negandomis.  Kiti, Dienos centre likę jaunuoliai, taip pat neliūdėjo: linksmai sukosi muzikiniuose rateliuose, atsakinėjo į klausimus apie Užgavėnes, garsiais šūksniais varė žiemą bei vaišinosii pačių keptais mieliniais blynais. Po tokio triukšmingo žiemos varymo, tikėtina, kad pavasaris jau skuba į mūsų kiemus.

********************

GERUMO VAKARAS

Vasario 24-ąją tradiciškai Kuršėnų kultūros centre įvyko Šiaulių rajono LIONS klubo labdaros vakaras-spektaklis, skirtas padėti likimo nuskriaustiems žmonėms. Prieš prasidedant spektakliui, renginio dalyviai buvo pakviesti apžiūrėti VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ ir Šiaulių psichikos sveikatos centro meninių darbų parodą – pardavimą. Viena dalis renginio metu surinktų lėšų skiriama kitų meninių dirbinių gamybai: priemonėms, įrankiams ir pan., o kita dalis – Šiaulių rajono gyventojams, kuriems skiriamas labdaros vakaras. Vėliau vyko Vilniaus „Cezario grupės“ spektaklis-komedija „Arabiška naktis“ pagal Roland‘o Schimmelpfennig‘o pjesę.

Dėkojame už suteiktą galimybę viešinti VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ lankytojų dirbinius.

********************

„AČIŪ“ NIEKADA NEBUS PER DAUG

Vienas gražiausių lietuviškų žodžių yra „AČIŪ“. Siekiant, kad Dienos centro lankytojai nuolat prisimintų ir neužmirštų naudoti šio gražaus žodžio buvo padarytas paveikslas. Pažvelkime, kaip jaunuoliai supranta žodį „AČIŪ“: Deivydas: „Padėkoji tam žmogui, kuris ką nors padarė, pvz.: atneša maistą. Reikia sakyti AČIŪ, kad būtų malonu kitam žmogui“. Gintarė: „AČIŪ reikia sakyti vaikams, mokytojai…“. Jurgita: „AČIŪ – mandagumo žodelis yra. Kai duoda valgyti, kitiems pasakau. Kai būni paslaugi, darbuotojai sako AČIŪ. Nusiminu, kai man nepasako AČIŪ“. Ramunė: „Už gražias akis, už gražius komplimentus pasakyti AČIŪ. Turi padėkoti, kai padaro ką gero“.

********************

LAISVĖS GYNĖJŲ DIENOS PAMINĖJIMAS

1991 m. sausio 13-oji… Ką ši data reiškia mums, Lietuvos Respublikos piliečiams? Tai diena, kai Sovietų kariuomenės tankai, šarvuočiai ir ginkluoti kariškiai, panaudodami šaunamuosius ginklus, Vilniuje šturmavo televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą. Šios kruvinosios akcijos metu žuvo 13 civilių gyventojų (dar vienas žmogus nuo šautinių žaizdų mirė vasario 18 d.), daugiau kaip 500 buvo sužeisti. Tai istoriniai faktai, kurie pažymėti krauju, artimųjų skausmu ir išgyvenimais. Viešojoje įstaigoje „Dienos centre sutrikusio intelekto asmenims“ kiekvienais metais prisimenama Laisvės gynėjų diena. Jau nuo ankstyvo ryto, Dienos centro languose, spindėjo žvakės. Sutapimas, o gal atsitiktinumas, kad žvakių buvo uždegta lygiai tiek, kiek gyvybių užgeso per sausio 13-osios dienos įvykius. Vėliau lankytojai žiūrėjo filmuotą medžiagą, skaitė eilėraščius, diskutavo, reiškė nuomonę apie laisvę ir jos svarbą Lietuvai. Tylos minute pagerbti visi žuvę laisvės gynėjai. Tai, kas įvyko sausio 13-osios naktį, buvo baisiau už patį baisiausią košmarą. Vertinkime apgintas vertybes – laisvę ir nepriklausomybę. Branginkime kiekvieną dieną, nes nežinome, kas mūsų laukia ateityje.

********************

2016 m.

********************

GĖRIO ANGELŲ SUSITIKIMAS

Jau ketvirtus metus iš eilės, tęsiant gražų bendradarbiavimą su Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos mokiniais, buvo įgyvendintas tradicinis „Gėrio angelų“ susitikimas.  Šiais metais jame dalyvavo didžiulis būrys angelų ne tik iš gimnazijos, bet ir Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos. Susitikimo metu padaryti labai gražūs angeliukai, kurie kaip draugystės ir bendrystės ženklą buvo dovanojami vieni kitiems.  Dėkojame už galimybę būti didelės bendruomenės dalimi.

********************

KALĖDINĖ MUGĖ ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE

Artėjant gražiausioms metų šventėms, 2016 m. gruodžio 16 d. atstovai iš Dienos centro dalyvavo kalėdinėje mugėje, kuri vyko Šiaulių rajono savivaldybėje. Parodos kuratorė, Šiaulių rajono Socialinės paramos skyriaus vyresnioji specialistė Vida Lenkauskienė, pažymėjo, jog į mugę susirinko neįgalieji, dalyvaujantys „Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje“ projekte. Šio projekto dėka neįgalieji integruojami į bendruomenę, mokomi amatų, prasmingai leidžia laiką būdami kartu. Mugėje buvo galima pamatyti įvairiausių negalią turinčių žmonių su meile kurtų darbų. Dienos centro jaunuolių darbuose vyravo šventinė nuotaika. Svečiai galėjo įsigyti dovanėlių, pagamintų iš molio, tekstilės, popieriaus ir karoliukų. Daugiausia visų susidomėjimo susilaukė angeliukai.

*******************

VIKTORINA „ŠALNOS GŪSIS“

2016 m. gruodžio 15 d. keletas žmonių iš Dienos centro dalyvavo viktorinoje ,,Šalnos gūsis“, kuri vyko Palangos miesto socialinių paslaugų centre. Susirinko didelis draugų būrys iš Priekulės, Šilutės, Klaipėdos, Salantų ir Palangos. Visi viktorinos klausimai buvo susiję su artėjančiomis Šv. Kūčiomis ir Kalėdomis: Advento puokštės kūrimas, puošimas šventine atributika ir žvakėmis. Vėliau spalvinant gipso varpelius buvo prisiminta kokios yra svarbiausios Kalėdinio laikotarpio spalvos, kokie produktai valgomi/nevalgomi per Šv. Kūčias. Šventę vainikavo linksmas žaidimas su balionais ir graži Palangos socialinių paslaugų centro dienos socialinės globos lankytojų daina. Dėkojame už suteiktą galimybę susipažinti, pabendrauti, pasidalinti gerąja patirtimi ir puikiai praleisti laiką!!!

 *******************

NEBIJOKIME SVAJOTI

Prieššventinis laikotarpis yra magiškas ir kupinas stebuklų. Tai drąsiai gali patvirtinti Dienos centro kolektyvas. Žiemišką 2016 m. gruodžio 7 dieną, buvo sulaukta svečių iš UAB Šiaulių Agrocentro, kurie išpildė net dvi svajones – turėti gerą fotoaparatą ir buitines molio žiedimo stakles. Šios dovanos suteiks galimybę viešinti Dienos centre vykdomą veiklą kokybiškomis nuotraukomis bei tobulinti įvairius dirbinius iš molio. Dėkojame UAB Šiaulių Agrocentrui už dovanas ir priminimą, kad visos svajonės pildosi.

********************

DIENOS CENTRO SUTRIKUSIO INTELEKTO ASMENIMS 5-ERIŲ VEIKLOS METŲ JUBILIEJUS14138119_1068236656605565_1518018405235292717_o

Dar taip neseniai, 2011 metų rudenį, vyko  Dienos centro atidarymas. Džiaugsmo buvo visiems, ypač tėvams/globėjams, nes jų neįgaliems suaugusiems vaikams bus teikiamos dienos globos socialinės paslaugos, o jiems suteikta galimybė dirbti ar oriai senatvėje ilsėtis. Metai lekia greitai – rudenį keičia žiema, žiemą keičia pavasaris, pavasarį keičia vasara, vasarą keičia ruduo…  Žiū metai ir prabėgo, žiū jau ir penkeri…  Lapkričio 25 d. Dienos centras penkerių metų veiklos jubiliejų šventė L. Ivinskio gimnazijoje su gausiu būriu garbių svečių, kolegų, bendraminčių. Buvo pasidžiaugta pasiektais rezultatais, nuveiktais darbais.  Jeigu per atidarymą džiaugėsi tėvai/globėjai, tai penkerių metų jubiliejuje džiaugsmo šypsenos atsispindėjo Dienos centro lankytojų, darbuotojų ir svečių veiduose. Šventėje vyravo širdies bendrystė, džiaugsmo ir gėrio ratas prasiplėtė ir toliau plečiasi. Dienos centre, be pagrindinio įstaigos tikslo – teikti dienos globos socialines paslaugas, kiekvienais metais įgyvendina 3-4 projektus, organizuoja bendras veiklas su įvairiomis Šiaulių rajone veikiančiomis įstaigomis, mokyklomis, bendruomenėmis, asociacijomis, klubais bei kitų miestų įstaigomis, kurios teikia panašaus pobūdžio paslaugas. Bendrų veiklų rezultatai su įvairiomis įstaigomis atsispindėjo foto albumuose, skaidrėse, darbų parodoje. Dienos centras, yra atviras visiems, juk tik būdami kartu galime pažinti ir suprasti vienas kito vidinį pasaulį. Penkerių metų veiklos jubiliejus  pradėtas Dienos centro lankytojų ir darbuotojų linksmu, improvizaciniu kūriniu ,,Linksmapolkė“. Šventėje dalyvavo daug garbių svečių – Lietuvos Respublikos seimo pirmininko pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė, kuri perdavė vicepirmininkės sveikinimo žodį. Taip pat dalyvavo Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ingrida Venciuvienė ir Šiaulių rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Irena Simanauskienė, su jubiliejumi sveikino centro darbuotojus, lankytojus, jų tėvus/globėjus. Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos ,,Viltis“ asociacijos vadovės pavaduotoja Jūratė Matulaitienė ir sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos ,,Šiaulių rajono Viltis“ pirmininkė Vilma Palubinskienė pasidžiaugė mūsų pasiektais rezultatais. Kuršėnų seniūnas Vytautas Gedmontas pasveikino ir palinkėjo vizijų išsipildymo ir socialinių paslaugų plėtros. Smagu, kad svečių sulaukėme iš Vilniaus, Šiaulių miesto, Joniškio miesto ir rajono. Taip pat mūsų šventėje dalyvavo daug draugų, iš Šiaulių rajone veikiančių įvairių įstaigų, kurie kartu džiaugėsi ir sveikino su Dienos centro jubiliejumi. Šventę vainikavo graži daina ,,Draugai“, kurią visi dainavo atsistoję, o susikibę rankomis 100 žmonių sudarė gražų draugystės ratą… ,,Reikia draugą turėti, būtinai reik turėti..“ – dainos žodžiai skambėjo iš visų dalyvių lūpų. Dievas visuomet veikia pačiais paprasčiausiais būdais. Motina Terezė Dienos centro Direktorė Virginija Norvaišienė

dscn7547 dscn7550

dscn7562 dscn7569

dscn7573 dscn7596

dscn7606dscn7633 dscn7635

dscn7671********************

IDĖJOMS – ŽALIA ŠVIESA

Kas yra rinkodara? Kaip sėkmingai kurti verslą? Ar įmanoma iš mėgstamos veiklos gauti pelną? Kaip parduoti sukurtą prekę/produktą? Tai tik keletas klausimų, kurie sukosi galvose žmonių, besirenkančių į verslumo skatinimo mokymus, vykusius spalio 20 d. Atvirame Šiaulių rajono jaunimo centre. Šie mokymai – tai viena iš viešosios įstaigos „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ įgyvendinamo projekto „Idėjoms – žalia šviesa…“ dalių. Dažnas paklaustų, o kam neįgaliesiems/jaunimui reikalingi tokie mokymai? Atsakymas vienas – mes visi vienos didelės bendruomenės nariai, turintys vienodas teises kurti produktus ir juos realizuoti rinkoje. Dažnai neįgalieji yra išstumiami iš bendruomenės gyvenimo ir nuvertinami vien dėl savo nedidelių galimybių dalyvauti darbo rinkoje. Norint tapti pilnaverčiais žmonėmis, galinčiais dirbti – reikia žinių, tačiau jų dažnai trūksta ne tik neįgaliesiems, bet ir jauniems žmonėms, tik pradėjusiems žengti pirmuosius žingsnius link savarankiško gyvenimo. Jaunimui ypač trūksta žinių ir gebėjimų kaip gauti pajamų iš veiklos, kuri jiems puikiai sekasi. Dažnai jaunų žmonių idėjos nėra realizuojamos vien dėl žinių ir verslumo gebėjimų trūkumo. Dienos centro jaunuoliai taip pat susiduria su šia problema. Kiekvieną dieną jie užsiima kūrybine veikla, kuri duoda apčiuopiamų rezultatų, turinčių išliekamąją naudą. Tik nedidelė dalis pagamintų kūrinių yra parduodami mugių ir labdaros koncertų metu. O visi kiti – lieka dulkėti spintose. Siekiant spręsti neįgaliesiems/jaunimui aktualią problemą į pagalbą buvo pasitelkti du puikūs verslo konsultantai Mindaugas Lapinskas ir Karolis Ceizaris, kurie neatlygintinai sutiko pravesti teorinius-praktinius mokymus apie verslumą ir jo plėtojimą. Žinios ir įgūdžiai, kuriuos gavo visi į mokymus susirinkę asmenys – neįkainojami! Daugiausiai susidomėjimo susilaukė praktinės užduotys, kurios privertė geriau suprasti išdėstytą teorinę medžiagą apie rinkodarą. Pagrindiniai klausimai, kurie kėlė nerimą apie produkto sukūrimą ir jo realizavimą rinkoje – buvo atsakyti. Gautos žinios turės išliekamąją vertę realizuojant Dienos centro lankytojų pagamintus kūrinius. Nuoširdžiai dėkojame verslo konsultantams Mindaugui Lapinskui ir Karoliui Ceizariui, kurie paskatino drąsiai žengti siekiant užsibrėžtų tikslų ir niekuomet nepasiduoti pusiaukelėje.

dscn7307 dscn7323
dscn7325 dscn7340
dscn7347 dscn7349
dscn7351
********************

KVIEČIAME DALYVAUTI!!!

14625523_1143110665782552_1995257012_n

********************

DIENOS CENTRO KOLEKTYVAS SVEIKINA DIREKTORĘ VIRGINIJĄ NORVAIŠIENĘ SU BOSO DIENA!

bosas-1689-x-1056

********************

PROJEKTO „ŽOLELIŲ MAGIJA“ APIBENDRINIMAS

„Taip, kaip Dievas maloningai mums dovanojo maistą, kurį valgome, taip pat sukūrė aplink nuostabias lauko žoleles, kad jos mus gydytų, kai susirgsime. <…> Kiekviena jų turi tokių savybių, kurios sustiprina mūsų asmenybės savybes ir tai padeda mūsų organizmui išsilaisvinti nuo klaidų, formuojančių pagrindinius blokus“ (J. Howard, J. Ramsell, 2012). Projekto „Žolelių magija“ iniciatyvinė grupė, kurią sudaro VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ lankytojai ir  darbuotojai, yra įsitikinę, kad žolelės – sveikatos šaltinis. Pagrindinis šiais metais įgyvendinamo projekto tikslas – formuoti teigiamą bendruomenės narių požiūrį į sveiką gyvenimo būdą bei kurti sveiką aplinką, skatinant sveikatingumą ir fizinį aktyvumą. Projektas vykdytas 2016 m. birželio-spalio mėnesiais kartu su Šiaulių rajono Micaičių ir Pakumulšių bendruomenėmis bei asociacijos „Senjorų klubas“ nariais. Susitikimų metu įgyvendintos šios veiklos:

 1. Susipažinimas su lauko žolėmis, turinčiomis gydomųjų savybių. Dienos centro lankytojai projekto įgyvendinimo metu Šiaulių rajono laukuose rinko visiems gerai pažįstamas lauko žoleles. Vėliau jos buvo džiovinamos, sudedamos į lininius pasiūtus maišelius. Dienos centro lankytojams šis užsiėmimas suteikė žinių apie gamtos teikiamas dovanas ir paskatino daugiau laiko praleisti lauke.
 2. Fizinio aktyvumo skatinimas. Vos tik atšilus orams Dienos centro lankytojai visus sutiktus žmones kvietė mankštintis ant Pavenčiuose įrengtų lauko treniruoklių. Juk sportuojantis žmogus geriau sugeba valdyti savo kūną, todėl sėkmingiau prisitaiko prie gyvenimo aplinkybių.
 3. Informacijos apie vaistažoles sklaida. Rugsėjo 28 d. visi norintys turėjo galimybę dalyvauti biologės Airinos Šulskienės paskaitoje apie žoleles ir jų teikiamą naudą. Dalyvavusieji sužinojo kaip tinkamai rinkti ir paruošti naudojimui vaistažoles, skanavo 12 žolelių arbatą bei dalijosi gerąją patirtimi apie organizmo stiprinimą bei apsisaugojimą nuo peršalimo ligų natūraliomis priemonėmis.
 4. Psichosocialinės būklės gerinimas per kūrybinius saviraiškos užsiėmimus. Rugsėjo 27-29 dienomis vykos susitikimai su Micaičių ir Pakumulšių bendruomenėmis, kurių metu buvo gaminamas rankų darbo muilas su vaistažolėmis, spalvinamos mandalos, daromi suvenyrai iš spalvotų karoliukų bei degustuojama vaistažolių arbata. Visi numatyti užsiėmimai susilaukė didžiulio projekto dalyvių susidomėjimo. Tikėtina, kad užmegztas ryšys bus toliau puoselėjamas ir plėtojamas.
 5. Projekto pristatymas visuomenei vyko rudens gėrybių mugės Kuršėnuose metu. Kuršėniškiai ir atvykę svečiai galėjo pamatyti susitikimų metu sukurtų darbelių parodą bei susipažinti su įgyvendinto projekto tikslais ir rezultatais.

Projekto iniciatyvinė grupė tiki, kad tik fiziškai aktyvus žmogus gali žengti per gyvenimą laimingas, rūpintis savo šeimos ir bendruomenės gerove. Linkime būti aktyviais ir gyvenimą mylinčiais žmonėmis! 14618885_1134462426647376_2069487690_o

14625673_1134462673314018_1639821517_o dscn5323

dscn5341 dscn6869

dscn6878 dscn6915

dscn6944 dscn6950

dscn6966 dscn6971

dscn6979 dscn6982

********************

VISKAS „ORE“…

Pirmąsias spalio dienas, viešosios įstaigos „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ lankytojai kartu su projekte „Idėjoms – žalia šviesa…“ dalyvaujančiu jaunimu, pasitiko itin ritmingai. Visi norintys, spalio 4 d. prisijungė prie Dienos centro projekto iniciatyvinės grupės organizuojamo flashmob‘o. Tai metodas, kuris suburia bendram tikslui, kviečia aktyviai dalyvauti, atkreipia visuomenės dėmesį į įvairias socialines problemas. Pagrindinis projekto iniciatyvinės grupės suorganizuoto žaibiško susibūrimo tikslas – „tapti matomais“, t.y. atkreipti dėmesį į negalią turinčius asmenis, jaunimą bei jų poreikius ir interesus. Tikslas iš dalies buvo pasiektas, nes praeiviai atidžiai stebėjo vykdomą veiklą ir klausinėjo apie įgyvendinamą projektą. Susitikimo metu dažnai girdėjosi dainos žodžiai: „Viskas ore! Neabejoju, galim įveikti tai, ko bijojom…“, kurie tikriausiai dar ilgai skambės Šiaulių Valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto studentų, studijuojančių socialinį darbą, Kuršėnų vaikų globos namų auklėtinių, Dienos centro lankytojų ir kuršėniškių mintyse. Tikimės, kad šio žaibiško susibūrimo metu visi bent trumpai akimirkai atitrūko nuo kasdienybės, atsipalaidavo ir leido sau džiaugtis kiekviena akimirka.

dscn7025     dscn7026dscn7029********************

JOMARKAS

Spalio 1 dieną Kuršėnų miesto centre vyko 5 – oji rudens gėrybių mugė – Jomarkas. Gražus oras pritraukė nemažą būrį žmonių. Šventės metu buvo galima nusipirkti šviežių maisto produktų, sodinukų, įsigyti įvairių amatininkų darbų, pasigrožėti gyvūnų paroda, stebėti kinologų pasirodymą, paskanauti gardžia sriuba bei Kuršėnų vyniotiniu. Kiekvieno praeivio akį džiugino kilimai iš rudens gėrybių, o kūrybiškumą skatino įstaigų, asociacijų, seniūnijų kiemeliai. Šventėje buvo galima pamatyti VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ lankytojų darbelius, pagamintus iš molio (lėkštės, žvakidės), tekstilės (įvairių dydžių maišeliai, knygų skirtukai, apyrankės, padėkliukai, atšvaitai, angeliukai ir t.t.), popieriaus (atvirutės, skirtukai, pintos dėžutės) ir t.t. Didžiausio susidomėjimo sulaukė rankų darbo medeliai ir pakabukai iš spalvotų karoliukų. Pamatę šį grožį kuršėniškiai negailėjo pagyrimų, gražių žodžių Dienos centro lankytojams bei darbuotojams. Šventės metu pristatėme šiuo metų įgyvendinamą projektą „Žolelių magija“, finansuojamą Šiaulių rajono savivaldybės. Kuršėniškiai galėjo pasigrožėti rankų darbo kurtais muilais, skirtukais bei pakabukais iš karoliukų. Susidomėjusiems žmonėms padovanojome po knygos skirtuką.

14522575_1095835073857690_923538073_o 14585647_1095835043857693_1489456351_o

14536618_1095835173857680_1982654992_o 14599729_1095835267191004_835549754_o

********************

DIENOS CENTRAS ŠVENČIA 5-ERIŲ METŲ GIMTADIENĮ

Su šypsena ir atvira širdimi eikime į rudenį. „Gyvenimas gražus, kai savo vidaus spinduliais jį nušvieti, kai savo vidaus šiluma jį sušildai“. S.Nėris

14125595_1068237479938816_4728558915619557671_o 14125639_1068237309938833_5567328984181382289_o

14125686_1068237473272150_4259585593757983935_o 14206026_1068237313272166_7582875446081202934_o

14195245_1068237523272145_2142793363925030627_o 14207765_1068237613272136_8723476539087518038_o

14125755_1068237619938802_4605025551178684659_o

14207750_1068237599938804_3550529511250935692_o********************

ŽALIOS IDĖJOS ĮGAUNA PRASMĘ

Gaila, kad vasara baigėsi? Geriau džiaugdamiesi rudeniu, prisiminkime vasaros akimirkas. VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ (toliau – Dienos centras) ši vasara buvo ypatinga, nes emocijos, patirtos įgyvendinant Šiaulių rajono savivaldybės administracijos per jaunimo reikalų tarybą finansuojamą projektą „Idėjoms žalia šviesa…“ – dar ilgai išliks atmintyje. Vos tik atšilus orams, poilsio zonoje prie Ventos pakrantės, projekto iniciatyvinė grupė pakvietė partnerius, smagiai praleisti laiką žaidžiant orientacinį žaidimą. Iš viso buvo įgyvendinti 3 susitikimai, kartu su Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija, Šiaulių valstybine kolegija, Atviru Šiaulių rajono jaunimo centru ir Kuršėnų vaikų globos namais. Orientacinis – tai žaidimas, kuris tampa Dienos centro įgyvendinamų projektų „vizitine kortele“, aktyvinantis geras emocijas, skatinantis dirbti komandoje, leidžiantis pažinti vienas kitą neformalioje aplinkoje. Siekiant skleisti žinią apie jaunimą, orientacinio metu užduodami klausimai buvo susiję su jaunimu, jaunimo organizacijomis/įstaigomis, laisvalaikio užsiėmimus. Šį kartą žaidėjų taip pat laukė kūrybiškumo, greitumo, atkalumo reikalaujančios rungtys: suverti gyvatėlę iš karoliukų, nupiešti vaizdą pagal pateiktą temą, atlikti estafetes su kamuoliu ir lanku bei susukti lininę virvelę. Emocijos ir noras pirmiems pasiekti finišą, tiesiog liejosi per kraštus. Šiek tiek atsigavus nuo patirtų emocijų žaidžiant orientacinį žaidimą, projekto dalyviai  padėdami šokio vadovės Anetos Saliamonavičės, kūrė flashmob‘ą, kuriuo siekiama atkreipti bendruomenės dėmesį į aktualią jaunimo ir neįgaliųjų socialinę problemą. Buvo renkama šokiui tinkama daina, kuriami judesiai ir žingsneliai. Po trumpos vasaros pertraukos, rugpjūčio 31 d. Kuršėnų vaikų globos namuose, vėl suorganizuotas susitikimas, siekiant įprasminti jaunimo mintis šokiu. Įdomu, kaip mums sekėsi? Visa tai galėsite pamatyti projekto „Idėjoms – žalia šviesa…“ pristatymo metu. Kada jis vyks? Sekite naujienas facebook‘o paskyroje: VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ ir internetiniame puslapyje adresu: www.dienoscentraskursenai.lt!

SUSITIKIMAS SU JAUNIMU IŠ KURŠĖNŲ VAIKŲ GLOBOS NAMŲ IR ATVIRO ŠIAULIŲ RAJONO JAUNIMO CENTRO

DSCN5656

DSCN5682 DSCN5655

DSCN5731GRAŽIAUSIOS AKIMIRKOS IŠ SUSITIKIMO SU ŠIAULIŲ VALSTYBINĖS KOLEGIJOS STUDENTAIS

DSCN5751 DSCN5761

DSCN5789 DSCN5845

DSCN5866ORIENTACINIS ŽAIDIMAS SU KURŠĖNŲ LAURYNO IVINSKIO GIMNAZIJOS MOKINIAIS

DSCN5949 DSCN5950

DSCN5963 DSCN5988

DSCN5997„FLASHMOB’AS“

DSCN6642 DSCN6613

DSCN6611 DSCN6608

DSCN5727 ********************

NEĮGALIŲJŲ ŠVENTĖ „BŪKIME KARTU!“

„Menas, kūryba yra universali kalba, padedanti susikalbėti ir geriau vienas kitą suprasti skirtingiems žmonėms – savo amžiumi, tautybe, kultūra, patirtimi“. Rugpjūčio 20 d. Žemaitijos sostinėje Telšiuose regiono žmones su negalia, miesto gyventojus bei svečius kvietė kartu praleisti laiką ir pasidžiaugti neįgaliųjų meniniais pasiekimais mugėje-koncerte „Būkime kartu!“. Tai puiki galimybė neįgaliems žmonėms regionuose susiburti kartu ir pristatyti visuomenei kūrybinius pasiekimus bei neišsenkančią dvasios stiprybę.

14080908_1094601687273214_350922255_n

14089555_1094601643939885_2085199885_n  14101659_1094601630606553_1046307542_n

14138427_1094601657273217_1003372815_n*******************

SUSITIKIMAS SU JUSTU

„Neįgyvendinamų svajonių nėra, gali būti tik per mažai noro“ – įsitikinęs 29-erių Justas Džiugelis. Rugpjūčio 10 dieną Kuršėnus aplankė Justas Džiugelis, kelionės „Aplink Lietuvą per 23 dienas“ sumanytojas. Vieni Justą pasitiko prie įvažiavimo į Kuršėnų miestą ir iki miesto centro lydėjo dviračiais, kiti Justo su dovanomis ir geromis emocijomis laukė miesto centre. Prie laukiančiųjų buvome ir Dienos centro lankytojai. Palinkėję gero ir sėkmingo kelio, įteikėme su didele meile darytas dovanas.

13989680_2030702207155447_2081814228_n 14011739_2030703023822032_637156790_n

DSCN6546  DSCN6548

DSCN6549*******************

13728944_1038685002894064_821982050723505302_n

Ateinam žemėn žaisti, kaip vaikai Ir kaip paklydę paukščiai vėl kažkur nuklystam. Praeina greit per rasą nueiti takai Į praeitį pažvelgiam ir daugiau negrįžtam…

Labai  mylėjusi gyvenimą ir ilgai kovojusi su sunkia liga, 2016 m. liepos 25 d. Dienos centro lankytoja Benigna Petraitytė  paliko šį pasaulį.

Reiškiame užuojautą artimiesiems.

********************

SPORTO DIENA

Birželio 22 d. Dienos centre sklandė linksma ir džiugi nuotaika, nes ši diena buvo skirta sportui. Visą dieną vasariškai šiltas oras džiugino vykusių įvairiausių sporto varžybų bei šventės dalyvius prie Pakumulšių tvenkinio. Diena prasidėjo linksma mankšta, kurią vedė lankytojas Bronius. Kiek vėliau vieni dalyviai patraukė ruoštis rungtims, o kiti – gardiems pietums. Įvykdę linksmas užduotis, išbandę savo jėgas, pasiekę dienos finišą, jaunuoliai buvo apdovanoti skaniais medaliais.   13490750_1020082798087618_1986468386479187530_o

13458529_1020083141420917_2181216935288280527_o 13490758_1020083384754226_5126170027633525307_o

                      13495518_1020083234754241_1480747912625377073_o 13498024_1020083241420907_6327789449673066396_o

13497940_1020082818087616_5040894194016823862_o 13498063_1020082714754293_9059316401545318403_o

                        13503004_1020083304754234_5873984616912331142_o 13503005_1020083084754256_6087936087452870862_o

13524447_1020084008087497_5320558219055584400_n

13528644_1020082678087630_5079017449562670245_o 13559186_1020082694754295_6315609344445642185_o 13558929_1020083011420930_5810877159044189279_o ********************

SVEČIUOSE PAS BIČIULIUS

Birželio 10 dieną Dienos centro lankytojai ir darbuotojai lankėsi Žagarės socialinių paslaugų centro organizuojamame bičiulių susitikime „Draugystės šypsena“. Susitikimas prasidėjo ekskursija į Žagarės dvaro rūmus, Regioninio parko rekreacijos vadybininkė Modesta Bielskienė susirinkusius sudomino pasakojimu apie rūmų praeitį ir dabartį, Žagarės miesto istoriją, kultūrą. „Draugystės šypsenos“ dalyvius pasveikino ir geros nuotaikos palinkėjo Centro direktorė Raimonda Doviltienė. Kolektyvai pristatė savo estafetes, žaidimus. Skambėjo skardus juokas, padrąsinantys šūksniai, liejosi emocijos. Susitikimo pabaigoje visi dalyviai buvo apdovanoti „Draugystės šypsenos“ medaliais, kolektyvai dovanomis. 13411780_1011049645657600_9085118035401241350_o  13412013_1011049432324288_8414827480703929338_o

13418543_1011049792324252_1883530557328111467_o 13418644_1011049648990933_7261028564845853122_o

13422187_1011048358991062_9208851364484371036_o 13422401_1011049685657596_5602888954922318336_o

13411976_1011050385657526_4661592293311107560_o

13403093_1011050265657538_8011568677920260057_o   13443136_1011050202324211_2806067713782933157_o

13411622_1011049858990912_3830926153230218755_o 13417004_1011050372324194_3252439944575775803_o

13458639_1011049955657569_1869842177699732311_o********************

DALYVAVIMAS ŠVENTINĖJE EISENOJE

Gegužės 20-22 dienomis Kuršėnuose šurmuliavo šventė „Kuršėnai – puodžių sostinė“, skirta miesto įkūrimo 435-osioms metinėms. Šventinės eisenoje dalyvavo ir Dienos centro kolektyvas.

13308652_1002671063162125_2294001562774530247_o 13320907_1002671129828785_1618182384391314985_o 13320982_1002671173162114_6791162992184756827_o 13346124_1002671229828775_8408275490867249243_o

********************

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS VAIKŲ DIENOS CENTRE

Gegužės 11 d. Dienos centro jaunimas, įgyvendinamas projekte „Idėjoms – žalia šviesa…“ numatytas idėjas, lankėsi viešojoje įstaigoje „Eterna vita“, kurioje kartu su vaikų dienos centro lankytojais užsiėmė bendra kūrybine veikla: modelinu dekoravo šaukštus, darė apyrankes, vėrė gerumo angeliukus iš karoliukų. Šis susitikimas buvo abipusiai naudingas, nes kūrybinis procesas suteikia teigiamų emocijų, padeda atsipalaiduoti, leidžia atskleisti bei pažinti save. Neįgaliesiems šis susitikimas svarbus ruošiantis verslumo mokymams, kuriuose jie turės reprezentuoti pardavimui paruoštą produktą.

DSCN5449 DSCN5450

DSCN5452 DSCN5453

DSCN5459 DSCN5461

DSCN5466 DSCN5468

DSCN5469

*******************

EUROPOS DIENOS PAMINĖJIMAS KURŠĖNUOSE

Gegužės 9 d. jau ketvirtus metus iš eilės Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka pakvietė kartu švęsti Europos dieną. Šioje gražioje šventėje puikiai leido laiką ir Dienos centro jaunimas. Kokia buvo šventė ir kas labiausiai patiko, pasakoja patys jaunuoliai: KASTYTIS: „Patiko kaip dainavo, šoko ir iš policijos gavau dovanų“. RENATA: „Patiko piešti paukštuką – pakabuką. O paskui man patiko, kai maža mergaitė šoko pagal muziką ir kiti žmonės šoko du šokius. Gera muzika, linksma, įdomu“. JURGITA: „Įdomiausiai buvo ten apie Europos Sąjungą. Nežinojome kas tas yra. Buvo mados iš laikraščių. Buvo tokie batai ant kulniuko iš dviejų pusių su diskais. Patiko tie burbulai, tokie užburiantys. Patiko kai Ričardas buvo apsirengęs policininko kepurę ir skydą. Patiko su visa kompanija būti. Reikia daugiau važiuoti pasižmonėti, susipažinti su kitais žmonėmis“. DSCN5344 DSCN5352

DSCN5356 DSCN5360

DSCN5362 DSCN5369

DSCN5371 DSCN5376

DSCN5386 DSCN5390

DSCN5397********************

LINKSMŲJŲ BUROKĖLIŲ APDOVANOJIMAI (Nominacijų diena)

Balandžio 6 d. (trečiadienį) Dienos centre vyko smagus renginys – Linksmųjų burokėlių apdovanojimai. Darbuotojai paslapčia ruošė šiuos apdovanojimus, todėl jaunuoliams tai buvo maloni staigmena. Kiekvienam Dienos centro jaunuoliui už asmeninius metų pasiekimus buvo įteiktos nominacijos:  „Metų juokas“, „Metų orų pranešėjas“ , „Metų piešėja“ ir t. t. Jaunuoliai džiaugėsi vieni kitų pasiekimais, negailėjo gražių žodžių. Juk svarbiausiai, džiaugtis mažais dalykais, nes jie suteikia galimybę pajusti didelę laimę.

12920389_970310369731528_3591537558487920997_n

 12957498_970312036398028_544783458795647029_o 12961329_970310973064801_9141775819596773629_o

12961382_970311813064717_4453301156694619243_o

12977232_970311823064716_5568298784373172300_o 12983232_970311119731453_8322039510129588955_o

12983436_970311819731383_4184150728222255223_o 12983844_970311079731457_5010111544189908898_o

********************

Mielosios mūsų Mamos/Globėjos,

Linkime, kad Jums niekada nestigtų meilės, kantrybės, ryžto ir noro būti pačiomis laimingiausiomis“! Būkite stiprios ir sveikos. Jūs mums labai reikalingos.

Su Motinos diena, brangiosios!

DSCN4951 DSCN5111

sodinam 5 sodinam geles1

sodinam geles3 sodinam geles4

sodinam geles7 sodinam geles8

sodinam geles9 sodinam geles12

6ramune

bronius deivydas

giedre irina

jurgita ricardas kastytis

renata vitalija

********************

ŠIAURIETIŠKAS ĖJIMAS

Balandžio 15 dieną Dienos centro lankytojai ir darbuotojai susibūrė kiemelyje norėdami pasimėgauti gražiu rytu, pakvėpuoti grynu oru, pabūti drauge, bei pasimankštinti. Šiaurietiškojo ėjimo lazdos buvo puiki priemonė visa tai įgyvendinti. Užsiėmimo metu, šiaurietiško ėjimo specialistė Jurga Mikelionienė supažindino su šiaurietiškojo ėjimo teorija, aiškiai pademonstravo techninius aspektus. Susibūrimo metu vyravo geros emocijos, buvo daug juoko ir šypsenų. 12983804_976015812494317_1884704994019879034_o 12983805_976015815827650_5355973807264231265_o

12998176_976015809160984_458244093442732422_o 12998348_976015652494333_5157819881175416882_o

12998426_976016349160930_2806526099846331439_o 13047786_976015705827661_30332922165160118_o

13063465_976015642494334_4437725661117805636_o(1) 13055100_976016415827590_712356310226488054_o

13055128_976015972494301_3461667053581864016_o 12983365_976015492494349_6767105945822136289_o

********************

RESPUBLIKINĖ TEATRŲ ŠVENTĖ „MŪZŲ GLĖBYJE-2016“

Balandžio 7 – 8 dienomis Jurdaičių globos namų koncertų salėje vyko respublikinė neįgaliųjų teatrų šventė „Mūzų glėbyje-2016“, kurioje dalyvavo ir VšĮ „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ lankytojai kartu su savanoriais iš Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos. Dramos kolektyvai iš įvairių miestų į sceną pristatė kūrinius, kupinus išgyvenimų, satyros, šokio ir dainų. Dienos centro jaunuoliai, kartu su savanoriais, teatrų šventės žiūrovams parodė nuotaikingą spektakliuką „Tarptautinis daržovių seimas“, kuriame „daržovės“ reiškė nepasitenkinimą dėl nepakankamo jų naudojimo. Džiugu, kad spektaklio pabaigoje, visi pasižadėjo vartoti kuo daugiau vaisių ir daržovių, visuomet jas suvalgyti ir nemėtyti lauk. Po pasirodymų, visiems šventėje dalyvavusiems kolektyvams buvo įteiktos teatro mūzas simbolizuojančios statulėlės, padėkos raštai ir saldūs prizai. Pasirodymus stebėjęs Šiaulių dramos teatro aktorius Vladas Baranauskas, atsisveikindamas su visais pasakė: „…iš čia aš išvažiuoju geresnis ir niekur neskubantis“.

Dienos centro kolektyvas nori padėkoti L. Ivinskio gimnazijos mokytojai Vitai Pleskūnienei ir jos nuostabiems auklėtiniams už nuoširdžią pagalbą ruošiantis ir įgyvendinant spektaklį „Tarptautinis daržovių seimas“.

12953240_10201388768957436_1826132263_o

12952950_10201388768997437_1787290562_o(1) 12962635_10201388777437648_234758438_o

12970158_10201388777717655_1826428996_o 12970108_10201388778717680_1737089022_o

12953286_10201388778117665_223244552_o 12953104_10201388777637653_303658100_o

 ********************

VELYKINIŲ SAUSAINIŲ KEPIMAS

DSCN4758

DSCN4770      DSCN4773

nuotraukaKIAUŠINIŲ DAŽYMAS

DSCN4791      DSCN4786

DSCN4798      DSCN4801

nuotrauka1********************

DŽENTELMENAI SVEIKINA MOTERIS

Visi įstaigą lankantys vaikinai turėjo vieną tikslą – nustebinti ir pasveikinti moteris su kovo 8-ąja. Pažiūrėkime, ar jiems pavyko:

Jurgita„Aš, pavyzdžiui, nustebus, ką vyrai padarė. Pagerbė moteris. Nepamiršiu kovo 8 d.“

Renata„Man patiko. Gražiai padainavo berniukai, nusilenkė. Kovo 8-ąją man taip nebūna, šitaip nesveikindavo.“

Gintarė„Gerai. Patenkinta. Gėlės. Gražios gėlės.“

Ingrida„Normaliai. Džiaugsmingai. Mes tokios kaip gėlytės, pražydusios tulpės.“

2 3

6 9

10 1

4

********************

PASISVEIKINIMAS SU PAVASARIU

Parskridę paukščiai, pražydusios pavasarinės gėlės – snieguolės skelbia, kad atkeliavo pavasaris, kurį Dienos centro jaunuoliai pasitiko kitaip: žurnaluose ieškojo pavasarinio džiaugsmo, suradę užklijavome ant didelio popieriaus, pasikabino prie laiptų, kad visi matytų.  Tiesiog buvo norima pasidžiaugti, pasisveikinti su atėjusiu pavasariu. GERO PAVASARIO!

jkp********************

PADĖKŲ ĮTEIKIMAS

Šių metų Šiaulių rajono LIONS klubo prezidentas Martynas Rusteika norėdamas padėkoti už aktyvų dalyvavimą labdaros renginyje, vykusiame vasario 26 d., įteikė padėkas Dienos centro darbuotojams ir lankytojams.  Tai įpareigoja tobulėti ir kurti gražius darbelius. Jaunuolių reakcija į gautas padėkas:

Jurgita„Nesitikėjau nieko. Mes šoke esam“.

Renata„Nustebino. Martynas nustebino. Svarbiausia tiems žmonėms patiko, vertina darbą“.

Kastytis„Šiltos nuotaikos. Verta dirbti“.

Ričardas„Nesitikėjau“.

Neringa„Padėkos raštą gavau. Martynas įteikė“.

DSCN4553 DSCN4558

DSCN4560 DSCN4567

DSCN4569

DSCN4571

  DSCN4572 DSCN4574   DSCN4601 ********************

UŽGAVĖNĖS

Užgavėnės – šventė, kuri Dienos centre visuomet nekantriai laukiama.  Šį kartą lankytojai turėjo galimybę sudalyvauti etninės kultūros ir tradicinių amatų centro organizuojamoje šventėje. Visi pasipuošę kaukėmis šoko aplink Morę, dainavo. Netrūko nei juoko, nei triukšmo. Šventė neapsiėjo be Lašininio ir Kanapinio dvikovos, kuomet pastarasis iškovojo pavasario atėjimą simbolizuojančia pergalę. Ir galiausiai, aidint žodžiams: „Žiema žiema, bėk iš kiemo“ buvo sudeginta įspūdingo grožio Morė . Likę Dienos centre lankytojai taip pat neliūdėjo: darė kaukes, kepė blynus. Netikėtai Dienos centrą buvo aplankiusios Čigonės, kuros visiems išbūrė ateitį ir skatino teigiamas emocijas. Vėliau visi buvo pakviesti pažaisti įvairius žaidimus ir pasivaišinti pačių keptais blynais.

12696581_964095970323787_1592712266_o   DSCN4234  12736497_964096110323773_1490932037_o

DSCN4242

DSCN4255 DSCN4276

DSCN4314

********************

PARAMOS RENGINYS

Vasario 26-osios pavakare tradiciškai Kuršėnuose, Kultūros centro salėje, įvyko ketvirtasis Šiaulių rajono LIONS klubo organizuotas labdaros renginys, skirtas padėti likimo nuskriaustiems žmonėms. Pirmoje dalyje pasirodė Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio „Goda“ „Spalvų muzikos“ orkestras  vadovaujamas Natalijos Pugačienės ir Ilonos Būdavaitės. Kartu su jais grojo VšĮ „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ (toliau Dienos centras) jaunuoliai, kuriems šis pasirodymas buvo pirmasis. Jaunimas džiaugėsi turėjęs neįkainojamą patirtį. Pasiruošimo metu Dienos centro jaunuoliai turėjo galimybę įsitraukti į „Spalvų orkestro“ veiklą, išmokti valdyti pasirinktus muzikos instrumentus. Po neįgaliųjų pasirodymo, renginio dalyviai buvo pakviesti apžiūrėti parodą – pardavimą, kuriame savo darbus eksponavo ne tik Dienos centro jaunuoliai, bet ir Šiaulių psichikos sveikatos centras. Antroje renginio dalyje pasirodė vyrų ansamblis „Quorum“, kurie atliko dainas iš įvairių pasaulio šalių: Jungtinės Karalystės, Airijos, Suomijos, JAV, Meksikos, Moldovos, Gruzijos ir Lietuvos. Dėkojame Šiaulių rajono LIONS klubui, kurie kiekvienais metais kviečia dalyvauti šiame nuostabiame renginyje. Tariame nuoširdų AČIŪ „Spalvų muzikos“ orkestro vadovėms Natalijai ir Ilonai, kurios leido pasijusti didelės bendruomenės nariais.

LIONS_2016-foto-Saulius-Barasa-87 LIONS_2016-foto-Saulius-Barasa-86

LIONS_2016-foto-Saulius-Barasa-84

DSCN4474 DSCN4471

DSCN4487 DSCN4494

********************

APSILANKYMAS NEĮGALIŲJŲ SPORTO KLUBE „ATGAIVA“

 Sausio 14 d. Dienos centro jaunuoliai lankėsi Šiaulių rajono neįgaliųjų draugijos sporto klube „Atgaiva“.  Jaunimas džiaugėsi, kad galėjo susipažinti su jų vykdoma veikla, patys viską išbandyti bei puikiai praleisti laiką kartu. Štai jaunuolių įspūdžiai:

Toma„Neringa kažką mėtė. Zuikius tuos.“

Bronius„Gerai sekės. Ten Žaidžiau tenisą. Ten po prakaitu žaidžiau. Buvau kiaurai šlaps. Mačiau taures, kur laimėjo.“

Neringa„Buvo draugų. Žaidžiau su kamuoliu. Mėčiau kamuoliukus. Gerai sekės žaist.“

Mantas„Patiko rankų laužimas. Laimėjau. Stiprus sakė esu. Mėčiau tas raketes į tą, kur apvalus yra ir daug skaičių. Patiko stalo tenisą žaist.“

Deivydas„Puikiai. Pažįstamų buvo. Pašnekėjau. Žaidžiau tenisą su Bronium. Ėjau rankų laužt.“                         

Ingrida„Gerom nuotaikom. Viskas patiko. Laiminga buvau, džiaugsminga, kad apdovanojo, dėl gimtadienio. Tokią puokštę padovanojo. Žaidžiau, mėčiau strėlikes. Panašius į maišus mėčiau. Buvau linksma.“

Renata„Aš tai buvau stebėtoja. Žiūrėjau, kaip draugai žaidė, linksminos, juokės. Paskui pažiūrėjau meno kūrinius. Pingvinus du gavau. Net dainą sukūriau: Du maži pingvinai eina takeliu.“

12910311_999262586807125_490724048_n 12910510_999262300140487_2112946531_n

12919099_999262303473820_1244589517_n 12919170_999258626807521_1896977077_n

12910984_999262593473791_1238957088_n*******************

SVAJONIŲ ŽEMĖLAPIO KŪRIMAS

Dienos centro lankytojai jau sukūrė savo svajonių žemėlapius. O jūs tai jau padarėte? DSCN4106 DSCN4109

DSCN4110 DSCN4112

DSCN4116********************

2015 m.

********************

NEATIDĖKIME GERŲ DARBŲ RYTDIENAI

Prieškalėdinis laikotarpis – gerų darbų ir idėjų metas. Anot Motinos Teresės „Visi geri darbai daromi tyliai“. Tačiau mes, viešosios įstaigos „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ lankytojai ir darbuotojai, norime pasidžiaugti-padėkoti mums skirta dovana. Šiaulių rajono LIONS klubo nariai Dienos centro lankytojams suteikė galimybę pažaisti boulingą Šiauliuose. Puikiai praleistas laikas, linksmas žaidimas, kėlė tik teigiamas emocijas ir neišdildomus įspūdžius. Kai kuriem lankytojai šį žaidimą žaidė pirmą kartą. Savo širdies šilumą ir gerumą galime atverti ne tik švenčių progomis. Iš tiesų, nereikia laukti Kalėdų, kad pradžiugintume kitų širdis, padarytume kažkam ką nors gero. Svarbiausia daryti: ne rytoj, ne poryt, po savaitės, o šiandien, čia ir dabar.

DSCN3867 DSCN3868

DSCN3878 DSCN3880

********************

ŠVENTŲ KALĖDŲ LAUKIMAS

Vėl baigiasi metai. Dienos trumpėja, tirpsta lyg vaškas. Nepastebėjome, kaip į mūsų namų duris vėl pasibeldė adventas – laukimo, rimties, vilties ir susikaupimo metas prieš Šv. Kalėdas. Šiuo laikotarpiu esame kviečiami labiau atsigręžti į esmines vertybes, pažvelgti į savo vidinį pasaulį, atrasti turėjimo ir būties prasmę, aktyviau gyventi ir puoselėti dvasinį gyvenimą. Advento pradžia laikoma Šv. Andriejaus šventė, o pabaiga – Kūčių vakaras. Dienos centre taip pat jaučiama adventinė nuotaika. Nuo pirmųjų žiemos dienų, buvo pradėta puoštis ir ruoštis šventiniam periodui: gaminamas advento kalendorius, vainikai, karpomi papuošimai ant langų, prisimenamos Kalėdinės giesmės. Gruodžio 16 d. Dienos centro jaunimas dalyvavo adventinėje popietėje Kuršėnų vaikų globos namuose. Vieni kitiems palinkėjo ramybės, švelnumo ir gražių artėjančių švenčių. Vėliau, prie vaišių stalo, aptartos Kūčių tradicijos ir papročiai, atliktos visiems gerai žinomos giesmės ir dainos. Gruodžio 18 d. tęsiant gražų bendradarbiavimą su Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos mokiniais, buvo įgyvendintas jau tradicinis „Gėrio angelų“ susitikimas. Jo metu buvo pasigaminti labai gražūs angeliukai, kuriuos susitikime dalyvavę žmonės dovanojo vieni kitiems, kaip draugystės ir bendrystės ženklą. Dienos centro jaunuoliai džiaugėsi, kad dar kartą galėjo apsilankyti gimnazijoje. Dėkojame visiems mūsų draugams, kurie noriai įsitraukia į mūsų organizuojamas veiklas ir kviečia mus į svečius. Linkime, kad išsipildytų visos Jūsų viltys, vien tik geras žodis lydėtų, džiugintų kiekvienas darbas, dienos būtų prasmingos, o laimė – dažnas svečias.

DSCN3749 DSCN3751

DSCN3919 DSCN3922

DSCN3924 DSCN3928

DSCN3934 DSCN3936

 DSCN3960

1617367_10201019330121696_7052923284941682412_o 1933641_10201019331841739_3529440162117478547_o

12374916_10201019334921816_5366163177850751618_o

12370828_10201019340961967_8254209731550486377_o 10655333_10201019342041994_1252526584847967330_o

********************

NEĮGALIŲJŲ DIENA

Gruodžio 3-oji – neįgaliųjų diena. 1983 m. buvo pradėta aktyviai supažindinti plačiąją visuomenę su neįgaliųjų problemomis ir kovoti už tai, kad tokiems žmonėms būtų suteiktos vienodos teisės, sudarytos sąlygos pritapti visuomenėje. Po dešimties metų, 1992 m. pabaigoje, Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3-ąją Tarptautine neįgaliųjų diena, kurios metu būtų organizuojami renginiai, skirti atkreipti dėmesį į pagalbą neįgaliesiems. Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną, viešojoje įstaigoje „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ buvo atvykę studentai iš Valstybinės Šiaulių kolegijos. Pagrindinis šio susitikimo tikslas – pažinti Dienos centro lankytojus. Vos tik atvykus, studentų laukė netikėtumai ir iššūkiai. Siekiant, kad jie kuo daugiau sužinotų apie įstaigą, buvo surengtos orientacinės varžybos, o užduodami klausimai, susiję su Dienos centru. Kadangi dauguma klausimų buvo specifiniai, studentams į pagalbą skubėjo Dienos centro lankytojai. Šiek tiek apšilus lauke, studentų laukė dar vienas netikėtumas – individualūs užsiėmimai su Dienos centro lankytojais. Visi buvo padalinti į grupeles, kuriose lankytojai supažindino studentus, su tomis veiklomis, kurios jiems sekasi geriausiai. Džiugu, kad įgyvendinant užduotis, netrūko teigiamų emocijų ir juoko. Įgyvendinus visas užduotis, aptarti patyrimai. Studentai ypač daug domėjosi įstaigos veikla, vykdomais užsiėmimais, Dienos centro darbuotojai dalijosi savo darbo patirtimi, metodais. Jaunimas džiaugėsi jaukia aplinka, sudarytomis sąlygomis lavinti ne tik meninius, bet ir kasdieninius gyvenimo įgūdžius.

DSCN3753 DSCN3758 

DSCN3773 DSCN3782

DSCN3796 DSCN3808

DSCN3809 DSCN3812

DSCN3817 DSCN3825

DSCN3833 DSCN3847

DSCN3853 DSCN3857

********************

VšĮ „DIENOS CENTRAS SUTRIKUSIO INTELEKTO ASMENIMS“ KIEKVIENĄ DIENĄ SUTEIKIA PRASMĘ

Viešoji įstaiga ,,Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ (toliau-Dienos centras) įkurtas 2008 metais. Dienos centro steigėjai – dalininkai yra trys – Šiaulių rajono savivaldybė, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija ,,Viltis“ ir Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija ,,Šiaulių rajono Viltis“. Modernizavus pastatus adresu: Durpynų g. 10, Kuršėnai, 2011 m. rugsėjo 1 d. Dienos centras pradėjo veiklą. Džiaugsmo buvo daug, ilgai lauktos ir išsvajotos paslaugos teikiamos Kuršėnuose.

Šiuo metu Dienos centrą lanko 23 proto ir kompleksinės negalios asmenys, iš jų 17 su sunkiu neįgalumo lygiu ir 6 – vidutinio neįgalumo lygio. Dienos centrą lankantys neįgalieji gauna kokybiškas dienos globos socialines paslaugas: buitinių, socialinių, komunikacinių, fizinio aktyvumo, kūrybinės saviraiškos įgūdžių ugdymo bei kitas – maitinimo ir transporto organizavimo paslaugas. Dienos centro darbuotojai ruošia ir įgyvendina įvairius projektus. Tai suteikia galimybę pritraukti daug jaunų draugų-savanorių, kurie praturtina savo vertybių ,,kraitę“ bei požiūrį į proto ir kompleksinės negalios asmenis.

Vienas iš svarbiausių įgyvendinamų projektų ,,Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje“, kurį finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija per Šiaulių rajono savivaldybę. Projekto veiklose dalyvauja 26 asmenys su negalia, iš jų 23 lanko Dienos centrą, 3 asmenys atvyksta į veiklas jiems patogiu laiku. Šio projekto dėka turime galimybę įdarbinti tris specialistus. Jie padeda asmenims pažinti ir valdyti negalią; skatina fizinį aktyvumą, moko mankštos pratimų; ugdo kūrybinę saviraišką; organizuoja atsipalaidavimo terapijas bei autizmo sindromą turintiems asmenims pastovią, struktūruotą veiklą. Projekto vykdytojų teikiamų paslaugų prasmingumas atsiskleidžia Dienos centro lankytojų išsakytose mintyse (lankytojų išsakytos mintys neredaguotos): Gintarė: ,,Reikia molio…, reikia bendrauti, su Mantu kalbėtis. Patinka molį dažyti, dovanoti draugams“. Ramunė: ,,Nemoku pasakyti, bet padėti silpnesniam man patinka. Vadovai dirba ir mokina dirbti su moliu. Patinka bendrauti“. Renata: ,,Molis labai patinka, jeigu neturiu kočėlo, tai su rankom daužau molį“. Mantas: ,,Iš molio minkau, kaip man išeina, vadovė padeda. Labai patinka sportuoti. Juk būtų nuobodu, jeigu nieko nedaryčiau“. Deivydas: ,,Patinka, dėl savęs, dėl ko kito einu (fizinis aktyvumas)“. Arūnas: ,,Aš tingu mankštintis…, bet vadovė gera ir graži“. Ingrida: ,,Su vandeninėm spalvom patinka…, gaunasi debesėliai. Atsisėdu šalia vadovės sau… ir pasakau: esi tolerantiška, protinga ir gera. Sportuoti sveika, tik vadovė sako greitai nemink“. Irina: ,,Sunku mankštintis, gera vadovė“.

,,Mes negalime daryti didelių dalykų, o tik mažus su didele meile“ (Motina Terezė).

DSCN3549 DSCN3517 DSCN3291

DSCN3270 DSCN3259

DSCN3317

********************

PROJEKTO „SVEIKATOS TINKLAS-2“ APIBENDRINIMAS

Saulėtą ir rudenio spalvomis numargintą rudens popietę Kuršėnų vaikų globos namuose įvyko viešosios įstaigos „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ įgyvendinamo projekto „Sveikatos tinklas-2“ pristatymas visuomenei. Šį projektą finansuoja Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialioji programa. Projektas „Sveikatos tinklas-2“ jau tris metus sėkmingai įgyvendintų sveikatos projektų tęsinys. Pagrindinis tikslas – skatinti senjorų socialinį dalyvavimą bendruomenės gyvenime per aktyvumą ir sveikatingumą skatinančias veiklas.

Šio projekto metu susijungė trys labiausiai visuomenėje pažeidžiamos grupės – tai neįgalieji, senjorai ir globos namuose gyvenantys vaikai. Projekto įgyvendinimo metu buvo organizuojamos šios sveikatos stiprinimo veiklos, kuriomis buvo siekiama padidinti senjorų ir neįgaliųjų socialinį dalyvavimą:

 1. Smulkiosios motorikos lavinimas rankdarbių gaminimo pagalba. Bendrų susitikimų metu, senjorai buvo supažindinti darbo su modelinu, karoliukais, vandens dažų technologijomis bei pasigamino įvairių, nesudėtingų darbelių (dėžučių dekoruotų vandens dažais, modelinu puoštų šaukštų, medelį iš karoliukų ir t.t.). Tikriausiai viena iš aktyviausių ir daugiausiai apčiuopiamų rezultatų suteikusi veikla – tai vilnonių kojinių mezgimas.
 2. Terapiniai užsiėmimai. Buvo skatinamos senjorų ir Dienos centro lankytojų teigiamos emocijos, gerinama psichinė būsena pasitelkiant įvairias terapijas – dainavimo, bendravimo eilėraščių skaitymo ir dailės. Juk įvairūs terapiniai užsiėmimai padeda atsipalaiduoti, nusiraminti, atitrūkti nuo kasdienybės ir bent trumpam atsigręžti į save ir savo sveikatą.
 3. Išvyka į Joniškį ir Kryžių kalną. Buvo suorganizuota išvyka į koncertą „Mes esame-mes galime!”, kuriame koncertavo Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos dienos užimtumo centro ir Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ spalvų orkestras ir Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos jaunieji atlikėjai.  Po koncerto suorganizuotas pasivaikščiojimas po Joniškį. Grįžtant aplankytas Kryžių kalnas. Ši kelionė visiems labai patiko, galbūt todėl, kad  bendra veikla, fizinis aktyvumas, bendravimas ir bendradarbiavimas teigiamai įtakoja nuotaiką, emocijas.

Iš viso projekte „Sveikatos tinklas-2“ dalyvavo 23 Dienos centro lankytojai, 2 pagyvenę amžiaus lankytojų tėvai, 17 senjorų iš Kuršėnų „Senjorų klubo“. Senjorų gyvenimo tikrovė yra ta, kad senyvame amžiuje socialinis dalyvavimas yra ribotas, susijęs su kylančiomis sveikatos problemomis. Siekiant įtraukti senjorus, kurie dėl sveikatos problemų negalėjo aktyviai dalyvauti projekte numatytose veiklose, buvo pasiūlyta prisidėti prie jo neišeinant iš namų – mezgant kojinytes. Tokiu būdu senjorai galėjo dalyvauti bendruomenės gyvenime ir prisidėti prie gražios misijos įgyvendinimo. Neatsitiktinai projekto pristatymui buvo pasirinkti Kuršėnų vaikų globos namai, nes 40 porų šiltų vilnonių kojinyčių senjorai įteikė šių namų gyventojams.

Aktyvus įsitraukimas į asmeniui reikšmingas gamybines, socialines, fizines, kognityvines veiklas turi teigiamos įtakos fizinei ir psichinei sveikatai. Gerinant senjorų sveikatą, mažėja jų socialinė atskirtis – sveikesnis žmogus gali aktyviau dalyvauti socialiniame gyvenime.

Žmogus, kuris galvoja tik apie save ir visur ieško naudos, negali būti laimingas. Nori gyventi sau, gyvenk kitiems (Seneka).

DSCN2414 DSCN3093

DSCN3095 DSCN3096

DSCN3648 DSCN3663

DSCN3665 DSCN3671

DSCN3685 DSCN3688

DSCN3698 DSCN3701

********************

ŠVENČIAME BOSO DIENĄ

Pasiruošimas

 DSCN3253 DSCN3262

DSCN3290 DSCN3291

DSCN3251

SVEIKINAME DIENOS CENTRO DIREKTORĘ VIRGINIJĄ NORVAIŠIENĘ SU BOSO DIENA!!!

DSCN3298 DSCN3308

********************

ĮSPŪDŽIŲ DIENA PAKRUOJO DVARE

Ruduo… Žemėn pradėjo kristi pirmieji margaspalviai lapai. VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ kartu su Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija ir Atviru Šiaulių rajono jaunimo centru nusprendė prasmingai praleisti rudens popietę ir apsilankyti neseniai restauruotame Pakruojo dvare. Ši kelionė – tai viena iš projekte „Po lietaus… VISUOMET šviečia saulė“, kurį finansuoja Šiaulių rajono savivaldybės administracija per Jaunimo reikalų tarybą, numatytų veiklų.

Vos tik atvykus į Pakruojo dvarą projekto dalyvius pasitiko dvariškais rūbais pasidabinęs baronas, kuris stengėsi atskleisti to laikmečio žavesį ir eleganciją. Teko pamatyti žirgų lenktynes, po kurių baronas aprodė ir papasakojo daug įdomių, pikantiškų ir dar negirdėtų dalykų apie dvarą, jo valdovus, sklandžiusias ir dar tebesklandančias legendas. Vėliau, visi draugiškai pasidalinę į grupeles, projekto dalyviai pasivaikščiojo po gražias dvaro apylinkes. Tokiu būdu jaunimas, neturintis negalios, turėjo galimybę per neformalią veiklą, susipažinti su neįgaliais jaunuoliais, atrasti jų privalumus bei neįkainojamas vertybes. Tai, kad kelionė buvo prasminga ir pavyko įgyvendinti pagrindinį tikslą – formuoti ir ugdyti jaunimo socialinę kompetenciją, skatinančią draugiškumą, bendravimą ir bendradarbiavimą tarpusavyje, atskleidžia projekto dalyvių atsakymai užpildytose anketose: „Man labai patiko džiaugtis kartu su negalią turinčiais asmenims. Norėčiau, kad visi žmonės mokėtų džiaugtis paprastais dalykais“. „Dienos centro jaunuoliai pasirodė labai šilti ir nuoširdūs žmonės. Bendraujant labai smagu pajusti jų šilumą ir pamatyti šypseną“. „Supratau, kad negalią turintys žmonės moka džiaugtis gyvenimu ir jų gailėtis – nereikia“.

Dienos centro iniciatyvinė grupė įsitikinusi, kad ši kelionė – tai puikus būdas dar geriau vienas kitą pažinti ir priimti tokius, kokie mes esame. Reikėtų pažymėti, kad po kelionės ir susitikimų su įvairiomis įstaigomis, Dienos centro draugų-savanorių būrį papildė dar trys jauni žmonės. Jie pagal galimybes lankosi užsiėmimuose, kuriuos organizuoja projekto vykdytojai iš „Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projekto“, finansuojamo Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Tikėtina, kad įgytos žinios, patirtis bei kompetencijos palengvins Dienos centro lankytojų socializacijos procesus visuomenėje, plės jų pasaulėžiūrą, padės įveikti baimes ar kompleksus.

DSCN3171 DSCN3191 DSCN3197 DSCN3202 DSCN3207 DSCN3223 DSCN3247

*******************

DIENOS CENTRO ĮGYVENDINAMAS PROJEKTAS „PO LIETAUS… VISUOMET ŠVIEČIA SAULĖ“

Ar daugeliui iš mūsų patinka ant galvos lyjantis lietus, kai nėra kur pasislėpti, nei kuo užsidengti? O jei lietus lyja kiekvieną dieną ir niekuomet nesibaigia? Projekto „Po lietaus…VISUOMET šviečia  saulė“ iniciatyvinė grupė, kurią sudaro 7 Dienos centro lankytojai ir 3 darbuotojai, lietų sutapatino su visuomenėje plačiai paplitusia problema – patyčiomis. „VšĮ Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ projektu siekia tarpusavio supratimo ir patyčių jaunimo tarpe mažinimo, per įvairias kūrybingumą ir bendradarbiavimą skatinančias veiklas. Tai, tęstinis „Nebebūsim kurmiai“ ir „Sluoksniuotas pyragas“ projektas, kuris praėjusiais metais gavo „Kūrybinės partnerystės“ nominaciją.

Projekto iniciatyvinė grupė įsitikinusi, kad būtina ieškoti patyčių sprendimo būdų ir neleisti, kad Kuršėnų bendruomenės jaunimui lietus lytų kasdien… Todėl buvo imtasi veiksmų. Jau įgyvendinti 5 susitikimai su Kuršėnų miesto įstaigomis: Kuršėnų Pavenčių mokykla, Kuršėnų vaikų globos namais ir Lauryno Ivinskio gimnazija. Susitikimų metu buvo siekiama ugdyti supratimą ir toleranciją kitiems žmonėms per kūrybinę veiklą: bendro kūrinio iš molio ir karoliukų kūrimas, asmenybės tobulinimas per dailės terapiją bei orientacinio žaidimo apie Dienos centrą žaidimas. Juk tik būdami ir kurdami kartu galime mokytis priimti kitą žmogų tokį, koks jis yra, nesmerkti ir nesityčioti. Tikime, kad smagios akimirkos, įspūdžiai patirti projekto veiklų įgyvendinimo metu, Kuršėnų jaunimo noras pažinti vienas kitą bent šiek tiek privers visus susimąstyti apie savo elgesį ir mažinti patyčias ateityje. DSCN2332 DSCN2353

DSCN2459 DSCN2481

DSCN2496 DSCN2808

DSCN2819 DSCN2855

DSCN3030 DSCN3072

********************

DAR VIENAS SMAGUS SUSITIKIMAS SU SENJORAIS

Spalio 1 d., kaip numatyta projekto „Sveikatos tinklas-2″ veiklose, buvo įgyvendintas susitikimas su senjorais iš „Senjorų klubo“, kurio metu vyko bendravimo ir dailės terapijos užsiėmimai. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai, nes spalio 1-ąją  minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šia proga Dienos centro jaunuoliai svečiams padovanojo rankų darbo dovanėles, o senjorai atsidėkodami, įteikė savo kūrybos eilėraščių knygas, deklamavo eiles, dainavo lietuvių liaudies dainas. Susitikimo metu netrūko nuoširdaus bendravimo, juoko ir teigiamų emocijų.

DSCN3082       DSCN3090

DSCN3093       DSCN3096

DSCN3107       DSCN3110

DSCN3115       DSCN3119

*********************

RUDENS GĖRYBIŲ MUGĖ KURŠĖNUOSE

Rugsėjo 26 dieną Kuršėnų miesto centre vyko rudens gėrybių mugė – jomarkas. Šventė sulaukė daug lankytojų, kurie galėjo prisidėti prie kilimų iš rudens gėrybių kūrimo, apžiūrėti gyvūnų parodą, nusipirkti sodinukų, puodynių, rankdarbių ir t. t. Šventėje buvo galima pamatyti ir VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ lankytojų darbelius, pagamintus iš molio (lėkštės, žvakidės, vazonėliai ir t. t.), tekstilės (įvairių dydžių maišeliai, knygų skirtukai, apyrankės, padėkliukai, atšvaitai ir t. t.), paveikslų piešti akriliniais dažais ir t.t.  Didžiausio susidomėjimo sulaukė rankų darbo banzai medeliai iš spalvotų karoliukų. Pamatę šitokį pasakišką grožį kuršėniškiai negailėjo pagyrimų, gražių žodžių Dienos centro lankytojams bei darbuotojams. Dėkojame, šventėje dalyvavusiems žmonėms, kurie įsigijo jaunuolių kurtus darbelius, taip aukodami Dienos centrui.

12048810_869135233194343_364936456_n    IMG_7611

*****************

SUSITIKIMAS SU SENJORAIS

Rugsėjo 22 d. įvyko susitikimas su Kuršėnų „Senjorų klubo“ narėmis. Įgyvendinant projektą „Sveikatos tinklas-2″, buvo suorganizuotos šios sveikatos stiprinimo veiklos, kurios tikėtina, bent šiek tiek padidino senjorų ir Dienos centro jaunuolių socialinį dalyvavimą: – Smulkiosios motorikos lavinimas rankdarbių gaminimo pagalba. Senjorai kartu su Dienos centro lankytojais vėrė šakelias iš karoliukų ir darė vieną bendrą medį. – Terapiniai užsiėmimai, siekiant psichinės sveikatos gerinimo (dainavimas, lipdymas iš modelino ir daiktų dekoravimas su vandens dažais). Senjorai noriai dažė įvairius daiktus vandens dažų pagalbą, bei mokėsi dekoruoti šaukštus modelinu. – Sveiko maisto gaminimas. Dienos centro lankytojai su „Senjorų klubo“ nariais ne pagamino keletą nesudėtingų patiekalų, bet ir dalijosi sveikos gyvensenos receptais kaip ilgiau išlikti žvaliems ir energingiems.

Dienos centro jaunuolių mintys iš susitikimo: Neringa: „Gerai sekės. Buvau su močiutėmis. Kalbėjau. Dainuot patiko“. Gintarė: „Kalbėjom. Klausė kaip sekas man. Pasakiau, kad gražiai dirba“. Rasa: „Sausainius dariau, košės dėjau. Močiutės šalikas patiko. Patiko, kad buvo atėjusios“. Bronius: „Sekės gerai. Patiko karoliukai. Buvau susikaupęs į darbą. Močiutės įdomios tuom, kad buvo labai kruopščios ir darbingos“. Jurgita: „Maistą gaminom. Močiutės tokius juokingus pasakojimus pasakojo. Rašo eilėraščius, mezga. Pastoviai skaito, rašo. Močiutės tokios mielos, tvarkingos, šiltos. Jaučiausi nedrąsiai. Iš tikrųjų smagu buvo ir įdomu, pasakojo kur buvo išvažiavusios“. Ričardas: „Patiko maistą gamint. Linksmos, juokingos, viena kaimynka buvo“.

DSCN2964jjjjjDSCN2966

DSCN2972     DSCN2986 DSCN3020*****************

ĮSIMINTINI SUSITIKIMAI SU ĮGYVENDINAMO PROJEKTO DALYVIAIS 

Projekto „Po lietaus… VISUOMET šviečia saulė“ įgyvendinimas įsipusėja. Rugsėjo 9-10 dienomis Dienos centre šurmuliavo jaunimas. Pirmasis susitikimas įvyko su Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos mokiniais, kurie kartu su Dienos centro jaunuoliais bendrai darė medį iš karoliukų. Dienos centro iniciatyvinė grupė turi sukaupusi didelį žinių bagažą šioje srityje, todėl su malonumu savo patirtį perdavė kitiems projekto dalyviams. Kitame susitikime dalyvavo Kuršėnų vaikų globos namų auklėtiniai, kurie tęsė jau pradėtus darbus – glazūravo pačių nulipdytus dirbinius iš molio.

Dienos centro jaunuoliams susitikimai labai patiko, nes tai suteikė galimybė pasijusti pilnaverčiais visuomenės nariais ir susidraugauti su Kuršėnų miesto jaunimu. Keletas jaunuolių pasidalino įspūdžiais iš buvimo kartu: Irina: „Buvo įdomi mokytoja, graži buvo. Man buvo gerai, geros draugės“. Kastytis: „Tokios veiklos yra gerai. Daug šakelių padarėm“. Ingrida: „Mergaitės gražios, tolerantiškos“. Renata: „Patiko molį dažyt. Smagiau, kai daugiau žmonių būna. Galėčiau dar dažyt, jei duotų“. Neringa: „Patiko draugai, darėm meną. Mergaitės buvo“.

DSCN2852       DSCN2855 DSCN2861       DSCN2863 DSCN2867DSCN2808       DSCN2809

DSCN2813      DSCN2815 DSCN2844********************

MUMS JAU KETURI!!!

2011 m. rugsėjo 1 d. Dienos centras pradėjo teikti dienos globos socialines paslaugas. Keletas akimirkų kaip centro lankytojai ruošiasi paminėti keturių veiklos metų gimtadienį.

DSCN2695 DSCN2702

DSCN2705 DSCN2709

DSCN2711 DSCN2712

DSCN2714 DSCN2718

DSCN2720 DSCN2721

DSCN2724 DSCN2726

DSCN2741 DSCN2749

DSCN2753********************

BENDRADARBIAVIMAS SU KOLEGOMIS IŠ LIEPOJOS

Rugpjūčio 28 dieną apsilankėme Liepojoje. Šią kelionę mums padovanojo Šiaulių rajono LIONS klubas. Pažintinėje kelionėje dalyvavo viešosios įstaigos lankytojai, darbuotojai, tėvai/globėjai ir kartu vyko šių metų LIONS klubo prezidentas Martynas Rusteika ir Raimondas Bernotas.  Jie talkino mamoms, kurių vaikai vežimėlyje, reikėjo juos įkelti/iškelti iš autobuso.

Kolegos iš Liepojos supažindino su savarankiškų gyvenimo namų ir dienos centro sutrikusio intelekto asmenims paslaugų teikimo principais.  Pamatėme, kad dienos globos socialinių paslaugų teikimo modelis kažkiek panašus į mūsų įstaigoje teikiamų paslaugų modelį. Bet darbo patirtimi buvo kuo pasidalinti. Padainavome visi kartu lietuvišką dainelę ir smagiai atsisveikinome, nusprendę pasirašyti bendradarbiavimo sutartį.

Tokie susitikimai reikalingi, kaip kalbėjo Martynas Rusteika, tai yra ko pasimokyti. Juk kiekvienoje įstaigoje, o ypač kitoje šalyje, socialinių paslaugų tinklas veikia skirtingai. Kuo daugiau bendradarbiausim su panašiomis įstaigomis, tuo paprasčiau bus vietoje įgyvendinti ir sukurti tokią aplinką, kuri padėtų Šiaulių rajono neįgaliems asmenims socializuotis visuomenėje.

DSCN2583 DSCN2593

DSCN2622 DSCN2628

DSCN2632 DSCN2661

********************

IŠVYKA Į KONCERTĄ „MES ESAME-MES GALIME!“

Įgyvendinant projekte „Sveikatos tinklas-2″ numatytas veiklas, birželio 18 d. suorganizuota išvyka į koncertą „Mes esame –mes galime!”, kuriame koncertavo Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos dienos užimtumo centro ir Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ spalvų orkestras ir Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos jaunieji atlikėjai.  Išvykoje dalyvavo senjorai iš „Senjorų klubo“, etnografinio ansamblio „Nesenstantys širdimi“ ir Dienos centro jaunuoliai.  Ši kelionė visiems labai patiko, galbūt todėl, kad  bendra veikla, fizinis aktyvumas, bendravimas ir bendradarbiavimas teigiamai įtakoja nuotaiką, emocijas. O tai ypač svarbu senjorams, Dienos centro lankytojams, kurių socialinis dalyvavimas bendruomenės gyvenime dažnai yra ribotas.

20150618_171443       20150618_175245

20150618_182914********************

„ANGELAI SARGAI“ – MŪSŲ DRAUGAI

Birželio 10 d. buvo ypatinga diena. Į Dienos centrą atvyko Kuršėnų policijos nuovados vyriausioji specialistė A. Sirtautienė kartu su savo kolege. Jaunuolius sudomino pareigūnių pasakojimai apie kelių eismo ir gražaus elgesio taisykles. Buvo pademonstruoti prevenciniai Amsiaus filmukai bei pareigūnų amunicija.

Jaunuoliai aktyviai dalyvavo diskusijoje, pareigūnių klausinėjo apie juos dominančius dalykus. Ši diena buvo tikrai įsimintina, o lankytojai noriai dalinosi savo įspūdžiais: Mantas: „Prisiminiau, kaip reikia taisyklingai eit per kelią. Įdomiausia buvo, kai pasakojo apie elektros šoko prietaisą, papasakojo, kur ir dėl ko jis panaudojamas, kai būna žmonės agresyvūs.“ Jurgita: „Labiausiai patiko, kaip buvo atsakinėjami klausimai. Įsiminė labiausiai, kad policininkai – angelai sargai.“ Žilvinas: „Man tai patiko, kai įjungė sirenas išvažiuojant.“

DSCN2379      DSCN2384 DSCN2397********************

KELIONĖ PO PASAKŲ ŠALĮ…

Pirmąjį vasaros ketvirtadienį (birželio 4 d.) į Dienos centrą atkeliavo pasakos, kurias dovanojo Kuršėnų miesto viešosios bibliotekos darbuotojos. Dienos centro jaunuoliai turėjo galimybę susipažinti su biblioterapija. O kas tai? Paklaustų dauguma. Į šį klausimą jau gali atsakyti Dienos centro lankytojai: Renata: „Biblioterapija – tai knygas skaityti ir atsipalaiduoti. Jaučiausi liuks, mieguista, ramiai“. Mantas: „Gražios pasakos. Jaučiau gerumą. Ramybė buvo“. Benigna: „Tai suprantu kaip knygų skaitymą, klausymą. Pasimokiau, kad skubėdamas ir reikalaudamas daug – niekur nenuskubėsi ir padarysi tiek, kiek suspėsi per dieną“. Ingrida: „Biblioterapija yra jausmas… o jausmas yra skausmas. Kai mums reikėjo miegoti, tai buvo kaip sutemusi naktis“.

DSCN2370 DSCN2369 DSCN2367********************

PRADŽIA…

2015 m. birželio 2 d. prasidėjo projekto „Po lietaus… visuomet šviečia saulė“ veiklų įgyvendinimas. Pirmasis susitikimas įvyko su Pavenčių mokyklos mokiniais. Kartu su iniciatyvine grupe, projekto dalyviai spalvino mandalas ir dekoravo daiktus su vandens dažais. Siekiant tolerantiško bendravimo, projekto dalyviai žaidė žaidimą „Komplimentas“. Vienas kitam sakė gražius žodžius: ,,Esi graži“, „Tu graži“, „Geras draugas“, „Protingas“. Jaunuolių mintys apie susitikimą su Kuršėnų Pavenčių mokyklos mokiniais: Benigna: „Iš pradžių buvo toks nedrąsumas, nes vis tiek nauji draugai, bet po to susipažinom. Draugiškai dekoravom dėžutes su Laura. Viskas patiko, bet bendravimo nebuvo“. Mantas: „Patiko draugai bei spalvinti mandalas“. Kastytis: „Patiko mandalas piešti“. Bronius: „Merkėm dėžutes į vandenį su dažais. Labai patiko. Susiradau draugų. Norėčiau dar sudalyvauti tokioje veikloje“. Ingrida: „Viskas patiko. Dėžutes merkiau ir atvirutes. Spalvinau mandalas. Kai čia buvom, tos trys merginos patiko. Buvo viskas gerai“.

DSCN2295 DSCN2304

DSCN2327 DSCN2333

DSCN2341 DSCN2349

DSCN2353 DSCN2357

*******************

KURŠĖNŲ – PUODŽIŲ SOSTINĖS – MIESTO ŠVENTĖ

Paskutinį gegužės savaitgalį (2015-05-30) vyko Kuršėnų miesto šventė. Joje buvo eksponuojami III-ojo Lietuvos puodžių karaliaus Broniaus Radecko keramikos darbai, koncertavo miesto muzikinės grupės bei svečiai. Visi norintys, savo sukurtus rankdarbius galėjo ne tik parodyti, bet ir parduoti tautodailininkų ir prekybininkų mugėje. Šventėje buvo galima pamatyti ir VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ lankytojų darbelius, pagamintus iš molio (vazelės, smilkalinės, lėkštutės, žvakidės ir t. t.), tekstilės (liaudiškais motyvais išdabinti knygų skirtukai, apyrankės, minkšti meškučiai, padėkliukai ir t. t.). Didžiausio susidomėjimo sulaukė iš spalvotų karoliukų suverti medeliai, kurie rado vietą dažno kuršėniečio namuose. Dėkojame, šventėje dalyvavusiems žmonėms, kurie nestokojo pagiriamojo žodžio ir aukojo mūsų Dienos centrui.

20150530_131447 (1077 x 807)  20150530_133454 (807 x 1077)

20150530_131533 (1077 x 807)

20150530_154116 (807 x 1076)

*******************

ŠV. VELYKOS DIENOS CENTRE

Dienos centro jaunuoliai, kaip jau tapo įprasta paminėjo Šv. Velykas. Su darbuotojų pagalba iš pat ryto jaunuoliai ėmėsi darbo: margino kiaušinius įvairiomis technikomis, klausėsi pasakojimų apie pagrindinius Šv. Velykų papročius ir tradicijas, patys pasakojo, kaip jie švenčia šią gražią pavasario šventę. Vėliau visi dalyvavo rungtyse: „Kieno margutis stipriausias“, „Kiaušinių ridinėjimas“. Šventės pabaigoje jaunuoliai pasivaišino pačių padarytu pyragu.

DSCN2139 DSCN2153

DSCN2161 DSCN2162

DSCN2164

********************

GERUMO RENGINYS

Penktadienio vakarą, vasario 27 d., Kuršėnų Kultūros centre vyko tikra gerumo šventė, kurią trečią kartą organizavo Šiaulių rajono LIONS klubas. Susirinkusius pasveikino Šiaulių rajono meras Algimantas Gaubas, Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas Saulius Paliūnas. Apie klubo veiklą ir nuveiktus darbus pasakojo Šiaulių rajono LIONS klubo prezidentas Raimondas Bernotas. Buvo parodytas filmas apie klubo nuveiktus darbus. Susirinkusiems labdaros vakaro svečiams buvo parodytas Vilniaus „Cezario grupės“ teatro spektaklis.

Vakaro metu veikė VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ lankytojų meninių darbų paroda. Šiuos darbus galėjo įsigyti vakaro svečiai, tuo būdų prisidėdami prie LIONS klubo labdaros vakaro metu surinktų lėšų šiai įstaigai. Jaunuoliai šiai šventei ruošėsi keletą mėnesių: kūrė įvairius darbus (paveikslus, atvirutes, molio dirbinius, medelius iš karoliukų, rankdarbius iš tekstilės), juos apipavidalino. Kiekvienas Dienos centro lankytojas noriai prisidėjo prie akcijos įgyvendinimo, stengėsi sukurti šiltą, savo rankų darbo kūrinį.

LIONS_2015.-Saulius-Barasa-Photography-72 LIONS_2015.-Saulius-Barasa-Photography-91 LIONS_2015.-Saulius-Barasa-Photography-102********************

UŽGAVĖNĖS

Užgavėnės – žiemos išvarymo ir pavasario sutikimo šventė. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti – tai užtikrina derlingumą, sotų gyvenimą, gerovę visus metus. Užgavėnių dieną valgoma nuo 7 iki 12 kartų blynų, šiupinio iš kruopų, žirnių, mėsos, spurgų.

Užgavėnių tradicijos nepamirštos ir Dienos centre. Į aikštę sugūžėję jaunuoliai ir darbuotojai pasipuošę kaukėmis šoko aplink Morę, dainavo. Netrūko nei juoko, nei triukšmo. Šventė neapsėjo be Lašininio ir Kanapinio dvikovos, kuomet pastarasis iškovojo pavasario atėjimą simbolizuojančią pergalę. Ir, galiausiai, aidint žodžiams „žiema, žiema bėk iš kiemo“ buvo sudeginta įspūdingo grožio Morė, kurią Bronius pavadino „Maryte mėlynake“.

Morei supleškėjus, visi šventės dalyviai buvo kviečiami apšilti ir pasivaišinti keptais blynais. Čia ir prasidėjo šventės smagumas, kuomet buvo traukiami lapeliai už užduotimis, kurias atlikus buvo galima pasmaguriauti sočiais blynais. Vieni piešė Kanapinio portretą, kiti išsakė linkėjimus ateinančio pavasario proga, dainavo Užgavėnių daineles ar atliko sportines užduotis (lanko sukimas, pritupimų darymas). Visi noriai dalyvavo ir su nekantrumu laukė savo eilės atlikti užduotį. Šventės dalyviams nebuvo laiko nuobodžiauti, kadangi jie pasiskirstę grupėmis turėjo įvykdytą paskutiniąją užduotį. Piešė kaukes, kuriose turėjo atsispindėti užduotyje nurodyti tam tikri elementai (spuogai, strazdanos, ūsai, akiniai ir pan.). Šventę vainikavo nuostabiausių kaukių pristatymas. Vasario 17-oji buvo viena iš linksmiausių, sočiausių dienų Dienos centre.

 DSCN1940    DSCN1969       DSCN2092********************

ŠV. AGOTOS DIENOS PAMINĖJIMAS

Senovėje, per šv. Agotos dieną buvo kepama duona, atliekamos aukojimo apeigos Žemynai ir Žemėpačiui. Tikėta, kad apeigose pašventinta duona pagelbsti kilus gaisrui, saugo nuo ligų: nuo blogos akies, padeda gydyti akių ligas, žaizdas, saugo nuo gyvatės įkandimo.

Neliko ši diena nepaminėta ir Dienos centre. Jaunuoliai turėjo įveikti įvairias užduotis susijusias su duona ir jos gaminimu. Norime padėkoti mūsų draugams UAB „KALNAS“ (ūkininkų Baristų duona), kurie kiekvienais metais pasirūpina, kad per šv. Agotos dieną ant mūsų stalo netrūktų gardžios duonelės ir kitų skanumynų. AČIŪ!!!

DSCN1836      DSCN1845  DSCN1850********************

2014 m.

********************

JAUNIMO ORGANIZACIJŲ KONFERENCIJA „NĖR KĄ VEIKT“

2014 m. gruodžio 12 d. Kuršėnų kultūros centro diskotekų salėje vyko Šiaulių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos ir jaunimo reikalų koordinatorės organizuojama baigiamoji metinė jaunimo organizacijų konferencija „Nėr ką veikt…“. Renginio pabaigoje buvo apdovanoti komisijos išrinkti 3 geriausi 2014 m. projektai. VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ tapo vienu iš laureatu ir gavo statulėlę už nominaciją: „KŪRYBINĖ PARTNERYSTĖ“. Visas Dienos centro kolektyvas džiaugėsi, kad buvo įvertinti. Tai skatina dar labiau tobulėti ir kurti.

DSCN1829********************

SUSITIKIMAS SU LAURYNO IVINSKIO GIMNAZIJOS MOKINIAIS

Tęsiant gražų bendradarbiavimą su Šiaulių rajono Lauryno Ivinskio gimnazijos atstovais, 2014  m. gruodžio 12 d. buvo įgyvendintas susitikimas. Jo metu pasigaminti labai gražūs popieriniai angeliukai, ant kurių buvo užrašyti palinkėjimai artėjančių švenčių proga. Vėliau šiuos angeliukus gimnazijos mokiniai apsikeitė su Dienos centro lankytojais. Jaunuoliai džiaugėsi, kad dar kartą galėjo apsilankyti gimnazijoje. Tokie prieššventiniai susitikimai jau tampa tradiciniai.

DSCN1743       DSCN1722

DSCN1737********************

NEĮGALIŲJŲ DIENOS PAMINĖJIMAS ŠIAULIŲ KOLEGIJOJE

2014 m. gruodžio 2 dieną Dienos centro lankytojai buvo sudalyvauti renginyje „Išsibarstė visos natos“, kuris buvo skirtas neįgaliųjų dienos paminėjimui. Prieš pasirodant Dienos centro lankytojams,  pasisakė Dienos centro direktorė Virginija Norvaišienė. Vėliau buvo parodytas spektaklis – „Daržovių seimas“ bei atliktos dvi muzikinės improvizacijos pagal dainas „Žvėrelių daina“ ir „Bimbala“. Toliau renginį tęsė Socialinio darbo katedros 2–3 kurso studentai bei absolventas. Renginio pabaigoje padėkos žodį tarė Sveikatos priežiūros fakulteto dekanė Ginta Gerikaitė. Viso renginio metu vyko Dienos centro lankytojų darbelių paroda. Dienos centro kolektyvas taria AČIŪ už gražų renginį.

DSCN1665     DSCN1670   ???????????????????????????????DSCN1716********************

SEMINARAS APIE VAISTAŽOLES

Nuo senų senovės įvairiems susirgimams gydyti ir negalavimams mažinti žmonės vartojo vaistinius augalus. Žinios apie vaistažolių gydomąsias savybes buvo perduodamos iš kartos į kartą. Tokia liaudies medicinos kilmė. Atsiradus cheminiams vaistams, pastebėjus jų greitą ir efektyvų veikimą, vaistingieji augalai buvo tarsi užmiršti. Šiais žodžiais Dienos centro Direktorė Virginija Norvaišienė lapkričio 5 d. pradėjo seminarą apie vaistažoles ir jų naudą žmogaus organizmui. Dienos centro jaunuoliai susidomėję klausėsi, uostė vaistažoles. Surengta viktorina. Jaunuoliai draugiškai, vieni kitiems padedami, atsakė į visus klausimus. Vėliau skanavo iš įvairių vaistažolių pagaminta arbata.

DSCN1641  DSCN1642

DSCN1645   DSCN1662

********************

DIENOS CENTRO ĮGYVENDINTO PROJEKTO „SLUOKSNIUOTAS PYRAGAS“ PRISTATYMAS VISUOMENEI

Rudeniu dvelkiančią antradienio popietę,  prie Pakumulšių tvenkinio, knibždėte knibždėjo energingi  ir pozityvią energiją spinduliuojantys žmogeliukai. Ten viešoji įstaiga „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ visuomenei pristatė įgyvendintą projektą „Sluoksniuotas pyragas“, kurį finansavo Šiaulių rajono jaunimo reikalų taryba. Pagrindinis tikslas – iškepti neįtikėtino didumo sluoksniuotą pyragą, kurio pagrindiniai ingredientai – klaidingų stereotipų apie neįgaliuosius naikinimas ir bendradarbiavimo su įvairiomis įstaigomis/organizacijomis tinklo kūrimas per įvairias kūrybingumą skatinančias veiklas – pasiektas su kaupu. Pirmajame projekto įgyvendinimo etape dalyviai modelinu ir karoliukais dekoravo šaukštus ir šaukštelius, bendravo ir bendradarbiavo puikiai leisdami laiką, o prie Pakumulšių tvenkinio susirinko visas patirtas gražias akimirkas apibendrinti ir „papuošti jau pagaminto įvairių sluoksnių pyrago“.

Projekto pristatymo metu, vietos bendruomenei buvo pasiūlyta išbandyti savo jėgas įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse:

  • „PATEPLIOK“ – dailės terapijos užsiėmimai, išreiškiant savo emocijas, patirtas viso projekto įgyvendinimo metu;
  • „PASPORTUOK“ – įvairių sportinių rungčių pilna trasa, skatinanti fizinį aktyvumą;
  • „IŠGYVENK GAMTOJE“ – maisto gaminimas netradicinėmis sąlygomis. Nors ir sunkiai, bet buvo pagamintos net keturios skirtingos mišrainės.
 • „PAŽINK MUS“ – orientacinis žaidimas apie Dienos centrą, kuris pareikalavo daug fizinės ištvermės ir atkaklumo ieškant paslėptų lapelių.

Visi dalyviai turėjo galimybę pabuvoti kiekvienoje kūrybinėje dirbtuvėje, atsipalaiduoti, atitrūkti nuo kasdienių problemų ir svarbiausia – susipažinti su Dienos centro jaunuoliais. Kaip teigė dauguma susirinkusių savanorių, linksmiausia dalis – dešrelių ant laužo kepimas ir skanavimas pačių paruoštų mišrainių. AČIŪ VISIEMS DALYVAVUSIEMS!!!

DSCN1380 DSCN1381 DSCN1382 DSCN1407 DSCN1408 DSCN1414  DSCN1435  DSCN1438

********************

DIENOS CENTRO JAUNUOLIAI SKATINA KURŠĖNŲ BENDRUOMENĘ GYVENTI SVEIKIAU

Projektas „Sveikatos tinklas“ jau tris metus paeiliui sėkmingai įgyvendintų, Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos finansuojamų projektų, tęsinys. Jei ankstesniais projektais naujai įsikūrusi Viešoji įstaiga ,,Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ sprendė buities ir sveikatos problemas kaimynystėje, tai šįsyk siekia kurti sveikatos tinklą užmezgant ryšius su įvairiomis organizacijomis per sveikatingumą skatinančias veiklas. Dienos centrą lankantys jaunuoliai ir darbuotojai yra ,,Sveiko tinklo“ kūrimo iniciatoriai ir organizatoriai, kurie puoselėja ne tik savo sveikatą, bet ir suteikia galimybę tai daryti aplinkiniams.

Dienos centro jaunuoliai, kurie yra nuoširdumo, atvirumo ir geranoriškumo nešėjai, savo pavyzdžiu visus moko netradicinių sveikatos stiprinimo būdų ir metodų. Projekto įgyvendinimo veiklos prasidėjo dar ankstyvą pavasarį, kuomet Dienos centro jaunuoliai su darbuotojų pagalba, pasėjo agurkų, pomidorų, žirnių ir įvairių prieskoninių žolelių sėklutes, savo būsimam ekologiškam daržui. Kol sėklutės dygo, jaunimas stropiai ruošėsi būsimiems susitikimams su Pavenčių bendruomenės nariais ir įvairių/organizacijų atstovais – žaidė įvairius, sveikatą stiprinančius žaidimus, mokėsi mankštos pratimų, aktyviai dalyvavo dailės terapijos ir mokomosios virtuvėlės užsiėmimuose. Savo išmokimus ir patirtį Dienos centro jaunuoliai noriai dalijosi su visais norinčiais prisidėti prie projekto įgyvendinimo.

Pirmojo susitikimo metu vyko Dienos centro jaunimo ir Šiaulių rajono Kuršėnų vaikų namų auklėtinių dailės terapijos užsiėmimai bei maisto gaminimas iš ekologiškame darže užaugintų daržovių. Vėliau sekė analogiški susitikimai su kitais projekto savanoriais iš Atviro Šiaulių rajono jaunimo centro, Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio „Goda“, Kuršėnų vaikų globos namų, Kuršėnų Pavenčių mokyklos specialiųjų klasių bei Kuršėnų bendruomenės.

Aktyvus sportavimas (mankšta, sportinės rungtys, krepšinis) su bendruomenės nariais, suteikė progą kiekvienam atkreipti dėmesį į savo gyvenseną, susimąstyti apie fizinio aktyvumo trūkumą ir kartu netradiciškai spręsti šią problemą. Susutikimų metu vykdyti dailės terapijos užsiėmimai, kurie ypatingai svarbūs ne tik protinę negalią turintiems jaunuoliams, bet ir bendruomenių/organizacijų nariams, suteikė galimybę vietos bendruomenei susipažinti su negalią turinčiais kaimynais ir įvertinti jų teigiamas savybes bei nuoširdų norą kartu gyventi sveikesnį ir pilnavertiškesnį gyvenimą sveikesnėje kaimynystėje. Juk mokymasis iš gero pavyzdžio yra vienas veiksmingiausių, o ypatingai, kai tai daro nuoširdumu ir atvirumu trykštantys protinę negalią turintys jaunuoliai.

Tik buvimas kartu, leidžia pažinti vienas kito vidinį pasaulį. Tikimės, kad ir kitais metais vietos bendruomenė taip aktyviai įsitrauks į Dienos centro organizuojamas sveikatos stiprinimo akcijas.

DSCN1532   DSCN1533

DSCN0007   DSCN0032

DSCN1508   DSCN1490

********************

IŠVYKA Į RYGOS ZOOLOGIJOS SODĄ

Rugsėjo 17 d. Dienos centro jaunuoliai turėjo galimybę sudalyvauti Kuršėnų Pavenčių mokyklos įgyvendiname projekte ,,Judėk ir būsi sveikas“. Už gautas lėšas buvo organizuota išvyka į Rygą. Dauguma Dienos centro jaunuolių dar niekada nėra vykę už Lietuvos ribų. Aplankytas Rygos Zoologijos sodas, Rygos senamiestis, Jūrmala. Grįžome pavargę, bet pilni teigiamų emocijų ir geros nuotaikos.

DSCN1161   DSCN1175

DSCN1200   DSCN1209

DSCN1213   DSCN1267

********************

VšĮ „DIENOS CENTRUI SUTRIKUSIO INTELEKTO ASMENIMS“ – JAU 3 METAI!!!

DSCN0846   DSCN0852

DSCN0855

********************

DIENOS CENTRE LANKĖSI SVEČIAI IŠ LATVIJOS

Viešojoje įstaigoje „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ sulaukė pažintinio vizito iš kaimyninės šalies Latvijos. Susitikime dalyvavo: savarankiško gyvenimo namų vedėja Virginija Stankuvienė; socialinė darbuotoja Gunita Šuišele; socialinio darbuotojo padėjėjai – Arija Laima Plata, Inta Rungovska; Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims vedėja Evita Anuze; Neįgaliųjų globos namų vedėja Ingrida Kalna.

Pagrindinis vizito tikslas – pasidalinti darbo patirtimi apie socialinių paslaugų organizavimą ir teikimą, siekiant labiau pažinti vieni kitus ir gauti daugiau informacijos. Svečiai iš Latvijos pristatė institucijas, kuriose jie teikia paslaugas proto ir psichinę negalią turintiems klientams. Pristatymo metu buvo aptartos opiausios problemos, nagrinėjamos realiai išgyvenamos situacijos, kurioms, diskusijos būdu, ieškota sprendimo būdų.

Direktorė Virginija Norvaišienė supažindino svečius su Dienos centro veikla, patalpomis. Dalindamasi vizija apie gyvenimo namų steigimą, direktorė pasidžiaugė, kad Šiaulių rajono savivaldybės vadovai teigiamai vertina ir palaiko šią idėją.

Svečiai buvo sužavėti lankytojų darbelių originalumu ir kūrybiškumu, negailėjo gražių žodžių apie Dienos centre tvyrančią šilumą ir teigiamą atmosferą. Tikėtina, kad šiuo pažintiniu vizitu buvo žengtas didelis žingsnis tolimesnio bendravimo ir bendradarbiavimo link.

DSCN0956KKDSCN0985

********************

DIENOS CENTRO PROJEKTO „SLUOKSNIUOTAS PYRAGAS“ ĮGYVENDINIMAS  – ĮSIBĖGĖJA!

Jau ketvirtus gyvavimo metus pradėjusi skaičiuoti viešoji įstaiga „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ vėl visus džiugina entuziazmu ir kūrybiškumu dvelkiančiais projektais.  Vienas iš jų , nuotaikingu pavadinimu – „Sluoksniuotas pyragas“, finansuojamas Šiaulių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos. Tai, tęstinis „Nebebūsim kurmiai“ projektas, kurį iniciavo įvairią negalią turintys Dienos centro lankytojai. Pagrindinis šių metų projekto tikslas –  iškepti neįtikėtino didumo sluoksniuotą pyragą, kurio pagrindiniai ingredientai – klaidingų stereotipų apie neįgaliuosius naikinimas ir bendradarbiavimo su įvairiomis įstaigomis/organizacijomis tinklo kūrimas per įvairias kūrybingumą skatinančias veiklas. Pirmajame projekto įgyvendinimo etape dalyviai modelinu ir karoliukais dekoruoja šaukštus ir šaukštelius, bendrauja ir bendradarbiauja, puikiai leidžia laiką. Norint iškepti tvirtą, didelį ir skanų pyragą su įvairių skonių pertepimais, reikalinga pagalba. Projekto iniciatyvinės grupės partneriais tapo šios įstaigos ir organizacijos: Kuršėnų Pavenčių mokykla, Lauryno Ivinskio gimnazija, Kuršėnų vaikų globos namai, Atviras Šiaulių rajono jaunimo centras ir Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinys „Goda“. Pirmasis susutikimas įvyko su Atviru Šiaulių rajono jaunimo centru, su kurio jaunimu Dienos centro lankytojai puikiai pažįstami, kadangi dauguma jų buvo savanoriais įgyvendinant kitus projektus. Šiame susitikime dalyvavo ir Šiaulių rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Simona Kulevičiūtė, kuri prasitarė, kad apsilankyti šio projekto įgyvendinime vedė smalsumas – išbandyti naują priemonę – modeliną. Toliau sekė susitikimai su Kuršėnų vaikų globos namų auklėtiniais ir Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio „Goda“ lankytojais. Kiekviena nauja pažintis turi didelę reikšmę asmeniniam tobulėjimui, lavinasi įvairios socialinės kompetencijos. Jaunimas, neturintis negalios, turi galimybę per neformalią veiklą susipažinti su neįgaliais jaunuoliais, atrasti jų privalumus bei neįkainojamas vertybes. Tikėtina, kad bendraudami ir kurdami su įvairių įstaigų ir organizacijų savanoriais, Dienos centro lankytojai įgis daugiau pasitikėjimo savimi, po truputi įveiks savo baimes ir kompleksus bendrauti ar išsakyti savo mintis, turės galimybę socializuotis, integruotis į visuomenę kaip pilnaverčiai ir naudingi piliečiai.

DSCN0735

DSCN0656 DSCN0658

DSCN0672 DSCN0676

DSCN0679 DSCN0692

DSCN0694 DSCN0703

DSCN0886 DSCN0904

DSCN0932********************

IŠBANDYTA NAUJA EDUKACINĖ PRIEMONĖ 

Dienos centro jaunuoliai išbandė įvairiaspalvį, šviesą skleidžiantį smėlio staliuką „Magic light table“ skirtą žaidimams, dailės bei terapijos sritims. Jo pagrindas yra patogus piešti tiek pirštais, tiek įvairiomis dailės priemonėmis (manų, kukurūzų ir kitos kruopos, guašas, dažai piešti pirštais ir t. t.). Sklindanti šviesa ir smėlis sukuria linijų ir dėmių kontrastus bei įvairaus intensyvumo tonus, kurie jaunuolius veikia ne tik terapiškai, bet ir skatina kurti. Smėlio ir spalvų staliukas įsigytas įgyvendinant projektą „Sveikatos tinklas“, finansuojamą Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos. Paveikslėliai, piešti ant šios puikios edukacinės priemonės pavyko įdomūs ir išskirtiniai. Jaunuoliai dalinosi įspūdžiais, vieni kitiems rodė savo paveikslus. O svarbiausia, kad pats veiklos procesas suteikė daug teigiamų emocijų.

antrakkkpirma

********************

PROJEKTO „SVEIKATOS TINKLAS“ ĮGYVENDINIMAS PRASIDĖJO!!!

Projektas „Sveikatos tinklas“ jau tris metus paeiliui sėkmingai įgyvendintų sveikatos projektų tęsinys. Jei ankstesniais projektais naujai įsikūręs Dienos centras sprendė buities ir sveikatos problemas kaimynystėje, tai šįsyk pradėta žvelgti toliau. Dienos centro jaunuolių komanda turi sukaupusi nemenką patirtį fizinio ir dvasinio kūno stiprinimo veiklose. Jaunuoliai geba pravesti mankštą ar papasakoti kas yra sveika, o kas ne. Atėjo metas šia patirtimi dalintis. Projektas vyks šių metų balandžio 2 d. – gruodžio 20 d. Kuršėnuose. Tikslas – kurti sveikatos tinklą užmezgant ryšius su įvairiomis organizacijomis per sveikatingumą skatinančias veiklas. Jau nuo gegužės mėnesio Dienos centro jaunuolių komanda aktyviai leidžia savo laisvalaikį: mankštinasi lauke, organizuojasi įvairiais sportines varžybas, žaidžia orientacinius žaidimus, krepšinį. Siekdami puoselėti savo sveikos gyvensenos idėjas susikasė nedidelį žemės plotelį Dienos centro kiemelyje ir pasisodino ekologiškų daržovių bei žolelių. Kviečiame visus norinčius prisidėti prie šios gražios sveikatingumo akcijos. Kiekvieną trečiadienį laukiame Jūsų Dienos centre (Durpynų g. 10, Kuršėnai). Juk palaikyti sveikatą nereikia didelių laiko ar finansinių resursų, jei tuo rūpintis pradedama laiku. Kartu kurkime sveikata besirūpinančių žmonių tinklą.

SESTA TRECIA  SEPTINTA      PENKTAPIRMA  KERVIRTA DEVINTA********************

MOTINOS DIENOS PAMINĖJIMAS

Pirmasis gegužės sekmadienis skirtas vienai iš prasmingiausių metų švenčių – Motinos dienai. Šiluma, ramybė, atjauta, užuovėja, rūpestis, kantrybė, švelnumas, šviesa… Tai tik keletas žodžių, apibūdinančių artimiausią žmogų – Mamą. Nėra pasaulyje gilesnės ir tyresnės versmės už Motinos meilę. Dienos centro jaunuoliai 2014 m. balandžio 28 d. pasveikino visas susirinkusias Mamytes, su šia gražia švente. Mamytės bent trumpam galėjo atsipalaiduoti ir pasiklausyti vien joms skirto koncerto, gražių eilių, bei pasižiūrėti madų šou.

Mielosios mūsų Mamytės, norime Jums padėkoti už tai, kad esate mums ramybės uostu, leidžiančiu pailsėti nuo gyvenimo audrų. Tik Jūsų dėka mes esame ir galime kurti rytdieną.

antra nuotraukapirma nuotrauka trecia nuotrauka

sesta nuotauka septinta nuotraukapenkta nuotraukaketvirta nuotrauka astunta nuotrauka

*******************

TEATRŲ ŠVENTĖ „MŪZŲ GLĖBYJE-2014“

Balandžio 3 d. Dienos centro jaunuoliai turėjo galimybę sudalyvauti respublikinėje teatrų šventėje „Mūzų glėbyje-2014“, kuri vyko Jurdaičiuose (Joniškio raj.). Pasirodė net septyni kolektyvai iš įvairių įstaigų ir organizacijų. Po pasirodymų, visus šventės dalyvius pasveikino ir padėkojo organizatoriams už šaunų renginį Šiaulių dramos teatro aktorius Vladas Baranauskas. Aktorius džiaugėsi, kad kiekvienais metais festivalis pasipildo vis naujais kolektyvais ir, kad kiekvienąkart visiems atėjusiems dovanojama labai daug gerų, tikrų ir nesuvaidintų emocijų. Dienos centro jaunuoliai džiaugėsi galėję pabūti tokioje gražioje šventėje ir pasižadėjo kitais metais sudalyvaus jau ne kaip žiūrovai, o dalyviai. Pakeliui į Dienos centrą jaunuoliai nepraleido progos apsilankyti Kryžių kalne.

GERA 1   GERA2 GERA4

********************

RAUDONŲJŲ POMIDORŲ APDOVANOJIMAI

Balandžio 1 d. (juokų arba melagių diena) kaip jau įprasta Dienos centre, nepraėjo be linksmybių.  Buvo suorganizuoti „Raudonųjų pomidorų“ apdovanojimai. Dienos centro jaunuoliams įteikti diplomai ir simbolinės dovanėlės, liudijančios apie jų pasiekimus tam tikroje srityje: „Metų pokštininkas“, „Mamyčių dienos organizatorius Nr. 1“, „Metų sinoptikas“ ir pan. Šventėje netruko gerų emocijų ir juoko.

gera          gera1

gera2

********************

ŽIEMA, ŽIEMA, BĖK IŠ KIEMO

nuotrauka2Užgavėnės – sena tradicinė ne tik lietuvių, bet ir daugumos Europos šalių gyventojų šventė. Visi su nekantrumu laukiame pavasario, todėl savo trankiu šventimu norime išgąsdinti ir išvyti žiemą. Seni žmonės sakydavo – jei Užgavėnių nešvęsi, tai visus metus nuo nelaimių neatsiginsi. Ši šventė Dienos centre visuomet nekantriai laukiama, ruošiamasi darant kaukes ir Morę, kepant blynus. Užgavėnių dieną visi linksmai šurmuliavo. Šventė prasidėjo nuo skanduočių, šokant aplink Morę (lankytojų linksmai praminta – Kazyte). Buvo galima išsiburti ir sužinoti savo ateitį pas persirengėlę – čigonę. Vėliau vyko Lašininio ir Kanapinio kova. Iškilmingai paskelbta Kanapinio pergalė. Šventės nuotrauka3pabaigoje visi buvo pavaišinti kvapniais ir gardžiais blynais, kuriuos iškepė patys Dienos centro lankytojai. Kol visi skanavo, pagal papročius sudeginta Morė. Senovėje žmonės sakydavo kad Morė –  vaisingumo dievybė, kuri deginama lauže tam, kad vėliau atgimtų. Sudeginus ją buvo „išvaromas“ susikaupęs blogis, kartu ir įkyrėjusi žiema. Tikimės, kad pavyko išvaryti žiemą iš kiemo ir dabar jau sulauksime tikrojo pavasario.

nuotrauka1       nuotrauka4

*******************

DIENOS CENTRO PARODA ŠIAULIŲ RAJONO „LIONS“ KLUBO ORGANIZUOTAME LABDAROS RENGINYJE

Vasario 28 dieną Kuršėnuose įvyko Šiaulių rajono LIONS klubo organizuotas labdaros renginys-koncertas. Jo metu koncertavo Lauros studija (Šiauliai), Liaudiškos muzikos kapela „Salduva“ (vad. Algimantas Jonas Bartašius), Moterų vokalinis ansamblis „Melodija“ (vad. Daina Kavaliauskienė), solistė Greta Keraitė (akompaniatorė Danutė Streckienė). Renginį vedė Jonas Radzevičius. Renginio pertraukos metu buvo galima apžiūrėti VšĮ „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“ darbelių parodą. Visi darbeliai buvo padaryti su didele meile ir kruopštumu, tikriausiai todėl susilaukė didelio renginio dalyvių susidomėjimo.

Gerumas – tai vienintelis drabužis, kuris niekuomet nenutriūšta (R. V. Emersonas)

nuotrauka

nuotrauka nuotrauka1
     nuotraukos2 nuotraukos3

********************

KVIETIMAS Į GERUMO RENGINĮ

pakvietimas

********************

DIENOS CENTRAS ŠVENTĖ ŠV. VALENTINO DIENĄ

Nuoširdžiai mylėti – vadinasi, pamiršti save (Ž. Ž. Ruso)

Lietuvoje Šv. Valentino diena švęsti pradėta tik po Nepriklausomybės atgavimo. Kai kurie kultūros istorikai ir etnografai mano, kad panaši šventė senovės lietuvių kultūroje buvo gegužės 13 d. – meilės deivės Mildos diena. Vis dėlto Mildos diena – beveik neminima, o vasario 14-oji jau turi savitas tradicijas, kurios perimtos iš JAV. Pirmoji Šv. Valentino proga atvirutes išsiuntė Estera Howland iš Jungtinių Amerikos Valstijų. 1800 metais pradėti gaminti atvirukai, kurie paskatino ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius puoselėti „meilės pašto“ idėją. Šv. Valentino buvo paminėta ir Dienos centre. Jau nuo pat ankstyvo ryto vyko pasipuošimo darbai, širdučių dalijimas vieni kitiems. P. S. Jei norite, kad kažkas jus mylėtų, neužmirškite to daryti patys. valentinas2Bvalentinas4

valentinas 3    valentinas1    valentinas

********************

DIENOS CENTRE LANKĖSI KURŠĖNŲ POLICIJOS NUOVADOS PAREIGŪNAI

Vasario 7 d. VšĮ „Dienos centre sutrikusio intelekto asmenims“ lankėsi atstovai iš VPS PP Kuršėnų policijos nuovados. Policijos pareigūnai suteikė informacijos apie labiausiai paplitusius ir aktualiausiais tapusius sukčiavimo būdus: telefoninius, internetinius sukčius ir pagrindinius jų veikimo scenarijus (piniginio ar daiktinio prizo laimėjimas, eismo įvykis,  artimo žmogaus nusikaltimo padarymas ar nubaudimas ir kt.) bei apgavikus, kurie prisistato įvairiausių profesijų atstovais tam, kad išviliotų iš žmonių pinigus. Pareigūnai plačiai papasakojo kaip atpažinti sukčius ir nepasiduoti jų manipuliacijoms, išdalino informacinius lankstinukus. Ačiū VPS PP Kuršėnų policijos nuovados pareigūnams už naudingą informaciją. POLICIJA1   POLICIJA

***********************

DRAUGYSTĖS TILTAS

2014 m. sausio 21-29 d. VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ bendradarbiaudami su  Kuršėnų Pavenčių mokyklos specialiosiomis, specialiosiose lavinamosiose klasėse besimokančiais mokiniais įgyvendino projektą „Draugystės tiltai“. Dienos centro jaunuoliai tęsdami „Gėrio angelų tinklo“ akciją pamokė kaip iš mažų karoliukų pasigaminti po gražų angelėlį. Vėliau Kuršėnų Pavenčių mokykloje besimokantys mokiniai turėjo galimybę susipažinti su molio apdirbimo technologijomis ir nusilipdyti įvairių darbelių. Veiklų metu mokiniai ir jaunuoliai įgijo bendravimo, bendradarbiavimo patirties, geriau pažino vieni kitus. Tikimės, kad draugystės tiltas ateityje tik stiprės.

gera    gera1

gera3    gera4    gera2

 

117 Comments

 1. Hi! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be okay. I’m undoubtedly enjoying your blog and look forward to new posts.

 2. Hello to every one, the contents existing at this web site are actually awesome for people experience, well, keep up the good work fellows.

 3. Hi there it’s me, I am also visiting this web site on a regular basis, this site is in fact nice and the visitors are really sharing fastidious thoughts.

 4. If some one wishes expert view regarding running a blog then i recommend him/her to pay a quick visit this blog, Keep up the good job.

 5. Do you have a spam issue on this blog; I also am a blogger, and I was wanting to know your situation; many of us have created some nice practices and we are looking to swap methods with others, be sure to shoot me an email if interested.

 6. It’s very simple to find out any topic on web as compared to books, as I found this article at this web page.

 7. I will right away take hold of your rss feed as I can’t in finding your email subscription hyperlink or newsletter service. Do you’ve any? Please allow me understand in order that I may just subscribe. Thanks.

 8. Appreciate the recommendation. Will try it out.

 9. Hi there! This is my 1st comment here so I just wanted to give a quick shout out and tell you I really enjoy reading through your posts. Can you recommend any other blogs/websites/forums that cover the same subjects? Thanks a lot!

 10. excellent points altogether, you just won a brand new reader. What might you suggest about your publish that you made a few days in the past? Any positive?

 11. Fascinating blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere? A design like yours with a few simple tweeks would really make my blog stand out. Please let me know where you got your theme. Thank you

 12. This is my first time go to see at here and i am truly happy to read all at alone place.

 13. You really make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be really something which I think I would never understand. It seems too complicated and very broad for me. I am looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!

 14. It’s awesome designed for me to have a web page, which is valuable for my know-how. thanks admin

 15. Everyone loves it when folks get together and share thoughts. Great website, stick with it!

 16. You really make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be actually something that I think I would never understand. It seems too complex and very broad for me. I am looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!

 17. I like what you guys are usually up too. Such clever work and exposure! Keep up the excellent works guys I’ve incorporated you guys to my personal blogroll.

 18. I was able to find good information from your articles.

 19. Howdy! I’m at work surfing around your blog from my new iphone! Just wanted to say I love reading through your blog and look forward to all your posts! Carry on the excellent work!

 20. Good site you have here.. It’s difficult to find high quality writing like yours nowadays. I honestly appreciate people like you! Take care!!

 21. Remarkable things here. I’m very glad to see your post. Thank you a lot and I am having a look ahead to touch you. Will you please drop me a e-mail?

 22. I’m not that much of a internet reader to be honest but your sites really nice, keep it up! I’ll go ahead and bookmark your site to come back down the road. Many thanks

 23. I think everything said made a bunch of sense. However, consider this, suppose you were to create a awesome post title? I am not saying your content is not good., however what if you added a headline to maybe get a person’s attention? I mean %BLOG_TITLE% is kinda boring. You might look at Yahoo’s front page and watch how they create news headlines to get viewers to open the links. You might add a related video or a related picture or two to get people excited about everything’ve got to say. Just my opinion, it would bring your posts a little bit more interesting.

 24. It’s enormous that you are getting ideas from this paragraph as well as from our discussion made at this time.

 25. I’m not that much of a internet reader to be honest but your sites really nice, keep it up! I’ll go ahead and bookmark your site to come back in the future. Many thanks

 26. Do you mind if I quote a couple of your posts as long as I provide credit and sources back to your blog? My blog site is in the exact same niche as yours and my visitors would genuinely benefit from some of the information you present here. Please let me know if this ok with you. Appreciate it!

 27. This is really interesting, You’re a very skilled blogger. I have joined your feed and look forward to seeking more of your excellent post. Also, I have shared your site in my social networks!

 28. Admiring the persistence you put into your website and detailed information you present. It’s nice to come across a blog every once in a while that isn’t the same unwanted rehashed material. Excellent read! I’ve saved your site and I’m including your RSS feeds to my Google account.

 29. Link exchange is nothing else except it is just placing the other person’s blog link on your page at proper place and other person will also do similar in favor of you.

 30. I am really enjoying the theme/design of your website. Do you ever run into any browser compatibility problems? A small number of my blog readers have complained about my website not working correctly in Explorer but looks great in Safari. Do you have any suggestions to help fix this problem?

 31. Hello, all the time i used to check website posts here in the early hours in the dawn, since i like to learn more and more.

 32. I visited various web sites except the audio feature for audio songs present at this web page is really marvelous.

 33. Hi there, You have done an excellent job. I’ll certainly digg it and personally recommend to my friends. I’m confident they’ll be benefited from this website.

 34. Heya i am for the first time here. I found this board and I find It really useful & it helped me out a lot. I hope to give something back and help others like you helped me.

 35. always i used to read smaller content that as well clear their motive, and that is also happening with this piece of writing which I am reading now.

 36. Hi there, I discovered your web site by the use of Google at the same time as searching for a related topic, your web site got here up, it seems good. I have bookmarked it in my google bookmarks.
  Hi there, just turned into aware of your blog through Google, and located that it is really informative. I’m going to be careful for brussels. I’ll be grateful should you proceed this in future. Lots of other people shall be benefited from your writing. Cheers!

 37. Hey there! This is kind of off topic but I need some help from an established blog. Is it hard to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty fast. I’m thinking about making my own but I’m not sure where to start. Do you have any points or suggestions? Cheers

 38. Great post. I was checking constantly this blog and I am impressed! Very helpful information specifically the last part 🙂 I care for such info a lot. I was looking for this certain info for a very long time. Thank you and good luck.

 39. I got this web site from my pal who shared with me about this site and at the moment this time I am browsing this website and reading very informative content at this time.

 40. Just wish to say your article is as astonishing. The clearness in your post is simply spectacular and i can assume you are an expert on this subject. Well with your permission allow me to grab your feed to keep updated with forthcoming post. Thanks a million and please keep up the enjoyable work.

 41. I like the helpful information you provide in your articles. I’ll bookmark your blog and check again here regularly. I am quite sure I’ll learn plenty of new stuff right here! Best of luck for the next!

 42. It’s impressive that you are getting ideas from this piece of writing as well as from our argument made at this place.

 43. This excellent website certainly has all the information and facts I wanted about this subject and didn’t know who to ask.

 44. Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you! By the way, how can we communicate?

 45. I think the admin of this site is genuinely working hard in support of his site, for the reason that here every data is quality based material.

 46. What’s up Dear, are you in fact visiting this web page daily, if so then you will without doubt get fastidious knowledge.

 47. I appreciate, lead to I found exactly what I was taking a look for. You’ve ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye

 48. Wow, that’s what I was seeking for, what a material! existing here at this webpage, thanks admin of this web page.

 49. A fascinating discussion is worth comment. I believe that you ought to publish more about this topic, it might not be a taboo matter but usually people do not speak about these topics. To the next! Kind regards!!

 50. I was recommended this blog by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as no one else know such detailed about my trouble. You are wonderful! Thanks!

 51. Yes! Finally something about %keyword1%.

 52. Excellent post. Keep posting such kind of info on your blog. Im really impressed by your blog.
  Hey there, You have done an incredible job. I will certainly digg it and personally recommend to my friends. I’m sure they’ll be benefited from this website.

 53. I’m not sure where you are getting your information, but good topic. I needs to spend some time learning much more or understanding more. Thanks for fantastic information I was looking for this information for my mission.

 54. Admiring the time and energy you put into your site and in depth information you offer. It’s awesome to come across a blog every once in a while that isn’t the same old rehashed material. Wonderful read! I’ve saved your site and I’m adding your RSS feeds to my Google account.

 55. Hello! I know this is kinda off topic however I’d figured I’d ask. Would you be interested in exchanging links or maybe guest writing a blog article or vice-versa? My blog covers a lot of the same subjects as yours and I believe we could greatly benefit from each other. If you are interested feel free to shoot me an e-mail. I look forward to hearing from you! Fantastic blog by the way!

 56. Good day! Do you know if they make any plugins to protect against hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any tips?

 57. Hello, everything is going well here and ofcourse every one is sharing information, that’s actually good, keep up writing.

 58. Thank you for another informative web site. The place else may just I am getting that type of information written in such a perfect approach? I have a venture that I am simply now running on, and I have been at the look out for such information.

 59. Excellent blog! Do you have any helpful hints for aspiring writers? I’m hoping to start my own blog soon but I’m a little lost on everything. Would you recommend starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many options out there that I’m completely confused .. Any tips? Bless you!

 60. Thanks for sharing your thoughts about %meta_keyword%. Regards

 61. We’re a group of volunteers and opening a new scheme in our community. Your site provided us with valuable info to work on. You’ve done an impressive job and our entire community will be grateful to you.

 62. It is actually a great and useful piece of information. I’m satisfied that you shared this helpful information with us. Please stay us informed like this. Thank you for sharing.

 63. Thank you for any other excellent post. The place else may just anybody get that kind of information in such a perfect method of writing? I have a presentation subsequent week, and I am on the look for such information.

 64. hello!,I love your writing very much! percentage we be in contact extra approximately your article on AOL? I require a specialist on this area to unravel my problem. May be that is you! Taking a look ahead to look you.

 65. Thanks for sharing your info. I truly appreciate your efforts and I am waiting for your next post thank you once again.

 66. Helpful info. Fortunate me I found your site by accident, and I am surprised why this coincidence didn’t happened earlier! I bookmarked it.

 67. Wow, incredible blog layout! How long have you been running a blog for? you made running a blog look easy. The entire glance of your website is wonderful, as well as the content material!

 68. magnificent issues altogether, you just gained a emblem new reader. What could you suggest about your publish that you just made some days in the past? Any positive?

 69. You could certainly see your expertise in the work you write. The arena hopes for even more passionate writers such as you who are not afraid to mention how they believe. All the time go after your heart.

 70. Saved as a favorite, I love your website!

 71. Its like you read my mind! You seem to know a lot about this, like you wrote the book in it or something. I think that you can do with some pics to drive the message home a little bit, but instead of that, this is magnificent blog. An excellent read. I’ll definitely be back.

 72. My spouse and I stumbled over here coming from a different web address and thought I might check things out. I like what I see so now i am following you. Look forward to looking over your web page repeatedly.

 73. Thanks for sharing such a nice thought, piece of writing is fastidious, thats why i have read it entirely

 74. Hello very cool blog!! Guy .. Excellent .. Wonderful .. I will bookmark your site and take the feeds additionally? I am glad to search out so many useful info right here in the post, we want work out more techniques on this regard, thank you for sharing. . . . . .