PRASMINGAS BUVIMAS KARTU kiTAIP

Admin/ 23 balandžio, 2019/ NAUJIENOS

Įstaiga įgyvendina projektą „Buvimas kartu kiTAIP“, kurį finansuoja Šiaulių rajono savivaldybė per Jaunimo reikalų tarybą. Pagrindinis projekto tikslas – siekti neįgaliųjų socialinio dalyvumo visuomenejė, skatinti jaunų žmonių savanorystę bei verslumą per įvairias užimtumo veiklas. Apjungus dvi pažeidžiamas visuomenės grupes – neįgaliuosius ir jaunus žmones (savanorius) – vieni kitų pagalba nesudėtingais, inovatyviais būdais, teikiančiais naudą abejoms grupėms, bandysime siekti užsibrėžto tikslo.

Balandžio 18 dieną įvyko pirmasis susitikimas su Šakynos mokyklos mokiniais, kurio metu vyko mokymų apie neįgaliuosius, jų poreikius, gebėjimus bei įvairių amatų (keramikos, įvairių daiktų dekoravimo, karoliukų vėrimo, atviručių darymo, piešimo ir t.t.) veiklų organizavimas. Mokymų metu jaunimas, neturintis negalios daugiau sužinojo apie negalios ir ligos skirtumus, negalių rūšis, bendravimo su neįgaliaisiais ypatumus, visuomenėje vyraujančius stereotipus ir mitus. Tokiu būdu buvo formuojamos teigiamas nuostatas protinės ir kompleksinės negalios žmonių atžvilgiu, skatinamas jaunų žmonių noras pažinti, bendrauti ir būti kartu. Vėliau vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu buvo siekiama teorines žinias pritaikyti praktiškai. Jaunimas turėjo galimybę artimiau pažinti neįgaliuosius, jų poreikius gebėjimus ir išmokti/patobulinti dirbinių iš įvairių medžiagų gaminimą.

Balandžio 19 d. vyko dar vienas susitikimas su jaunimu, kurio tikslas – sukurti ir sumaketuoti pagamintų dirbinių pakuotes, etiketes. Neįgalieji ir savanoriai dirbdami, padėdami vieni kitiems komandose, sukūrė keletą pakuočių ir etikečių, pagamintų dirbinių realizavimui, pavyzdžių. Jaunimas dalinosi savo patirtimi, praktine patirtimi ir nuomone kaip pateikti darbus visuomenei, kad jie būtų patrauklūs ir neštų žinią apie neįgaliuosius.

Dėkojame Šiaulių rajono švietimo pagalbos tarnybai, kad padėjo surasti savanorius, kurie puikiai atliko jiems paskirtas užduotis. Projekto iniciatyvinė grupė ir Įstaigos lankytojai džiaugiasi nauja patirtimi ir galimybe pasidalinti savo vidiniu pasauliu su savanoriais. Tikime, kad mūsų užsimezgusi draugystė nenutrūks ir suteiks dar daug prasmingų akimirkų.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas.